Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Grudzień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Jubileusz 100-lecia Polskiego Związku Narciarskiego

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

Kamil Stoch: wszystko jest na dobrej drodze

19-07-2019
- Skoki w piątek nie były może wybitne, ale na pewno na solidnym poziomie. Żyję i jestem zdrowy, a przede wszystkim przebrnąłem kwalifikacje, więc będę miał okazję do dalszej spokojnej pracy w Wiśle. A elementów, jakie chce poprawić tego lata jest naprawdę wiele. To wymaga ode mnie dużo cierpliwości - przyznał Kamil Stoch po kwalifikacjach do niedzielnego konkursu Letniej Grand Prix w Wiśle.

Maszyna ruszyła?

- Maszyna już dawno ruszyła, bo dla nas to kolejny tydzień cyklu treningowego. To jest jak niekończąca się opowieść. Na razie jednak wszystko jest na dobrej drodze. Teraz potrzeba tylko dużo spokoju i cierpliwości.

Niedawno zanotował pan nie najlepszy dzień treningowy w Zakopanem, ale w Wiśle wyglądało to chyba zupełnie inaczej?

- Takie dni, a czasami nawet tygodnie będą się przytrafiały. To jest normalna rzecz w ciągu lata. Przy mocniejszym treningu motorycznym i przy chęci utrzymania wszystkiego pod kontrolą, przychodzi czasami delikatne zmęczenie, a nawet przesyt. I wtedy nic nie działa tak, jakby się chciało. I tak było właśnie w Zakopanem. Te skoki w piątek nie były może wybitne, ale na pewno na solidnym poziomie. Żyję i jestem zdrowy, a przede wszystkim przebrnąłem kwalifikacje, więc będę miał okazję do dalszej spokojnej pracy w Wiśle. A elementów, jakie chce poprawić tego lata jest naprawdę wiele. To wymaga ode mnie dużo cierpliwości.

Jednym z nich jest prędkość najazdowa?

- Tak. Nigdy nie będę jeździł tak szybko albo szybciej od Dawida. To jeden z najlepszych zawodników pod tym względem. Moim celem nie jest szybciej jeździć od Dawida, a dalej skakać od niego. Jeżeli rzeczywiście niewiele odstawałem od średniej, to znaczy, że jest pod tym względem bardzo dobrze. Takie jest właśnie moje zadanie. To ułatwi mi znacznie skakanie, bo wtedy nie będę skakał dwa-trzy rozbiegi niżej od czołówki. To powoduje też, że będzie miejsce na niewielkie błędy w skoku.
Źródło: PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.