Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Grudzień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Podsumowanie sezonu zimowego PZN i LOTOS Cup 2015

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

D. Kubacki: do pełni szczęścia jeszcze trochę brakowało

21-07-2019
Dawid Kubacki utrzymał poziom z zimy i stanął na podium Letniego Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle. Nasz zawodnik uległ tylko młodemu Słoweńcowi Timiemu Zajcowi.

To był dobry weekend w Wiśle?

- Do konkursów w Wiśle nie przygotowywałem się specjalnie i nie czułem się faworytem, a mimo tego byłem w stanie powalczyć. To drugie miejsce jest dobrym prognostykiem. Oznacza to, że praca jest dobrze wykonywana. Wynik cieszy tym bardziej, że na treningach przed zawodami bywało różnie. Raz skoki były całkiem w porządku, a raz gorsze i czasami były dość krótkie.

Niedzielne skoki były tymi z wyższej półki?

- Moje skoki nie były idealne i trochę jeszcze brakowało do pełni szczęścia na tym etapie. Na pewno zabrakło dobrego lądowania w serii finałowej. W pierwszej serii spóźniłem skok, ale też nie do końca dobrze dojechałem do progu. W drugiej serii to poprawiłem i od razu wyszedł lepszy, a przede wszystkim dłuższy skok, ale za to zabolało lądowanie. Jesteśmy jednak na takim etapie, że cały czas trzeba pracować nad poszczególnymi elementami, żeby je dopracować do zimy.

Przed rokiem lato rozpoczął pan od czwartej pozycji, a potem świetnie spisywał się zimą. Teraz jest lepiej o dwie pozycje. To znaczy, że zaczyna pan letni sezon z wyższego poziomu?

- Nie wiem. Trudno to ocenić. Wydaje mi się jednak, że jest podobnie. Powiem nawet tak: jest dobrze, bo jestem w górnych granicach. Gdyby teraz pojawiło się coś, co mi przeszkadza, to pewnie nie miałbym dobrego nastroju.
Źródło: PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.