Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Październik 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Polski Związek Narciarski ma już 100 lat!

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

Dominacja Polaków w Wiśle! Murańka i Stękała najlepsi

10-08-2019
Biało-czerwoni zdominowali sobotnią rywalizację na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince i wywalczyli dwa najważniejsze miejsca na podium w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego. W pięknym stylu zwycięstwo odniósł Klemens Murańka, który w konkursie dwukrotnie uzyskał najlepsze rezultaty. Na drugim stopniu podium stanął Andrzej Stękała, natomiast trzecie miejsce wywalczył reprezentant Niemiec Philipp Raimund.


62 skoczków narciarskich stanęło na starcie sobotnich zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. Bardzo dobrze w konkursie rozgrywanym na wiślańskim obiekcie zaprezentowała się biało-czerwona 11-stka. Aż siedmiu naszych reprezentantów wywalczyło tego dnia pucharowe punkty i śmiało można powiedzieć, że był to jeden z najlepszych w ostatnim czasie konkursów Puchar Kontynentalnego w wykonaniu polskich skoczków.

Duże powody do zadowolenia miał dzisiaj trener Maciej Maciusiak. Szkoleniowiec Kadry Narodowej B razem z całym teamem mógł cieszyć się ze zwycięstwa oraz z drugiego miejsca swoich podopiecznych. – Konkurs wyszedł nam naprawdę bardzo fajnie. Brawa należą się na pewno dwóm juniorom - Adamowi Niżnikowi i Mateuszowi Gruszce, którzy zdobyli swoje pierwsze punkty – chwali młodych zawodników trener Maciusiak. – Wiedziałem, że moich podopiecznych stać na dobre wyniki, ponieważ poziom tych skoków na treningach był naprawdę dobry i teraz te skoki trzeba było przełożyć na zawody. Po części to się udało. Szkoda tych pierwszych skoków Olka Zniszczoła i Pawła Wąska, również Tomek Pilch na treningach skakał nieco lepiej, ale są punkty i to cieszy – mówi zadowolony trener Kadry Narodowej B.