Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Październik 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Podsumowanie sezonu zimowego PZN i LOTOS Cup 2015

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

Murańka znów najlepszy w Wiśle! Wąsek trzeci

11-08-2019
To był weekend Klemensa Murańki, który zdominował zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. Podopieczny Macieja Maciusiaka był bezkonkurencyjny na wiślańskim obiekcie, wygrał dwa konkursy, a w niedzielę po prostu znokautował rywali. Na drugim stopniu podium stanął Niemiec Moritz Baer, który do Murańki stracił prawie 13 punktów. Natomiast trzecie miejsce wywalczył Paweł Wąsek.


Po konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle trener Maciej Maciusiak ma duże powody do zadowolenia. W niedzielnych zawodach rozgrywanych na Skoczni im. Adama Małysza ponownie dwóch jego podopiecznych stanęło na podium. Kolejne piękne zwycięstwo odniósł Klemens Murańka, który tego dnia nie dał żadnych szans rywalom. 25-latek w pierwszej serii uzyskał 131 metrów, natomiast w finale podstawił kropkę nad "i", lądując trzy metry dalej. - Wczoraj mówiłem, że będę szedł za ciosem i to udało się dzisiaj zrealizować - mówi zadowolony Klemens Murańka. - Jest ta powtarzalność i te skoki z wczoraj udało się przełożyć również na dzisiejszy konkurs, co mnie bardzo cieszy, bo to jest bardzo ważne - dodaje dominator zawodów w Wiśle. - To był bardzo udany weekend dla mnie i na pewno sukcesy te podniosą mnie trochę na duchu i teraz pójdę za ciosem. Po tak trudnym sezonie, te dwie wygrane dużo dla mnie znaczą - podkreśla Murańka. - Jestem zadowolony z oddanych tutaj skoków, ale na pewno znajdziemy w nich jeszcze rzeczy do poprawy - podsumowuje podopieczny Macieja Maciusiaka.


Drugie miejsce wywalczył Moritz Baer, który oddał skoki na odległość 127 oraz 127,5 metra. - Wiedziałem, że jestem dzisiaj w dobrej dyspozycji i jeśli oddam takie skoki, na które mnie stać, to jestem w stanie walczyć o miejsce na podium. Zrobiłem to i jestem bardzo szczęśliwy z drugiego miejsca - opowiada Moritz Baer. - Pierwszy skok nie był idealny, ale drugi był już naprawdę dobry. W Polsce zawsze miło się skacze, bo jest wspaniała atmosfera i wielu kibiców - dodaje Niemiec.

Podium uzupełnił Paweł Wąsek, który po raz pierwszy w karierze stanął na podium w letniej edycji Pucharu Kontynentalnego. 20-latek na wiślańskim obiekcie lądował odpowiednio na 124 oraz 125 metrów. - Oczywiście, że jestem zadowolony z moich dzisiejszych skoków. Może ten pierwszy skok był trochę spóźniony, ale za to ten drugi poszedł już całkiem fajnie, dlatego bardzo się z tego cieszę - mówi z uśmiechem na twarzy Paweł Wąsek. - Po ostatnich treningach wiedziałem, że stać mnie na dobre rezultaty, bo moje skoki były naprawdę dobre. Jednak żeby stanąć na podium w zawodach potrzeba dwóch, a nie jednego dobrego skoku, a także troszkę szczęścia i to wszystko dzisiaj zagrało - podsumowuje reprezentant Kadry Narodowej B.