Walny Sprawozdawczo-Statutowy Zjazd PZN 2011

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Wspaniała pogoń biało-czerwonych w Zakopanem

17-08-2019
Podopieczni Michała Doleżala w pięknym stylu zdobyli drugie miejsce w sobotnim konkursie drużynowym FIS Grand Prix w Zakopanem. Miejsce na podium dla naszej drużyny wywalczyli: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki. Lepsi od Polaków okazali się tylko Japończycy, którzy pokonali biało-czerwonych o niespełna 11 punktów. Podium uzupełnili Norwegowie.

Na półmetku rywalizacji nasza reprezentacja zajmowała piąte miejsce i do liderujących Japończyków traciła ponad 28 punktów. Bardzo dobre skoki biało-czerwonych w serii finałowej sprawiły, że Polacy odrobili starty do rywali z pierwszej rundy i konkurs ukończyli na bardzo dobrym, drugim miejscu.

Walkę w drużynie Michała Doleżala rozpoczął Piotr Żyła, który lądował dzisiaj odpowiednio na 122 oraz 129 metrze. W drugiej grupie zawodników startował Jakub Wolny, który w pierwszej serii uzyskał 119 metrów, ale za to w finale skoczył 135,5 metra. Jako trzeci skakał Kamil Stoch, który oddał skoki na odległość 131 oraz 137 metrów. Natomiast kropkę nad "i" w drodze po kolejne miejsce biało-czerwonych na podium postawił bezkonkurencyjny dzisiaj Dawid Kubacki. 29-latek nie miał sobie równych i indywidualnie uzyskał najwyższą notę, skacząc 136,5 oraz 142 metry.

W niedzielę na Wielkiej Krokwi rozegrany zostanie konkurs indywidualny. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 13:00.

Źródło: Anna Karczewska / PZN