Jubileusz 100-lecia Polskiego Związku Narciarskiego

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

FIS Grand Prix: Biało-czerwony dzień w Zakopanem!

18-08-2019
To był wspaniały konkurs w wykonaniu biało-czerwonych, którzy zdominowali niedzielną rywalizację w zawodach FIS Grand Prix w Zakopanem. Zwycięstwo na Wielkiej Krokwi odniósł Kamil Stoch, który tego dnia oddał skoki na odległość 137,5 oraz 132,5 metra. Na drugim stopniu podium stanął Dawid Kubacki (138 i 134,5 m). Natomiast trzecie miejsce wywalczył Japończyk Yukiya Sato (145 i 131 m).

W czołowej "10" zameldowało się jeszcze dwóch naszych reprezentantów. Na szóstej pozycji zawody ukończył Piotr Żyła, który lądował dzisiaj na 138 oraz 131 metrze. A dwie lokaty za nim uplasował się Jakub Wolny, który w pierwszej serii uzyskał 140 metrów, a w finale skoczył 125 metrów. Punkty do klasyfikacji generalnej zdobył również Aleksander Zniszczoł, który po skokach na odległość 128 oraz 117 metrów zajął 21. miejsce.

Poza finałową "30" znaleźli się: 31. Maciej Kot (125 m) oraz 48. Stefan Hula (112 m).

Polacy po konkursach w Zakopanem powrócili na pierwsze miejsce w klasyfikacji Pucharu Narodów. Do tej pory biało-czerwoni wywalczyli 1355 punktów i nad drugą Japonią mają prawie 100 punktów przewagi.

Źródło: Anna Karczewska / PZN