Prezydent RP Andrzej Duda z wizytą w Szczyrku

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Żyła trzeci w Klingenthal! Kubacki zwycięzcą cyklu

05-10-2019
Tradycyjnie już pogoda w niemieckim Klingenthal nie rozpieszczała zawodników ani zgromadzonych wokół skoczni kibiców. Wiatr pokrzyżował plany organizatorom i rozegrano tylko jedną serię finałowego konkursu FIS Grand Prix. Zwycięstwo odniósł Słoweniec Anze Lanisek. Na drugim stopniu podium stanął Norweg Marius Lindvik, natomiast trzecie miejsce wywalczył nasz reprezentant Piotr Żyła, który wylądował na 135 metrze.

Mimo iż wiatr rozdawał karty, był to udany konkurs dla naszej reprezentacji. W czołowej "10" zameldowali się również: piąty Dawid Kubacki oraz siódmy Jakub Wolny, którzy uzyskali odpowiednio 131,5 oraz 138 metrów. Na 13. miejscu zawody ukończył Klemens Murańka, który skoczył 129,5 metra. Tuż za nim uplasował się Maciej Kot, który uzyskał taką samą odległość jak Murańka. Punkty w finałowym konkursie zdobyli również: 25. Kamil Stoch (117,5 m) i 26. Stefan Hula (126 m).

Tego dnia na podium konkursu nie stanął Dawid Kubacki, który dzień wcześniej zwyciężył w kwalifikacjach, ale piąte miejsce wystarczyło, aby podopieczny Michała Doležala mógł cieszyć się z drugiego w karierze triumfu w cyklu FIS Grand Prix. Tego lata Kubacki wystartował tylko w czterech konkursach i zgromadził w sumie 305 punktów. Tym samym Polak o 11 punktów pokonał Japończyka Sato. Podium klasyfikacji generalnej uzupełnił Słoweniec Timi Zajc, który zdobył 268 punktów. W czołowej "10" klasyfikacji końcowej FIS Grand Prix zameldował się również Piotr Żyła, który z sumą 205 punktów zajął ósme miejsce.

W Pucharze Narodów zwyciężyli Japończycy (2185 pkt.). Drugie miejsce w tym zestawieniu zajęli nasi reprezentanci (1950 pkt.). A trzecią lokatę wywalczyli Słoweńcy (1427 pkt.)