Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Spotkanie z Reprezentacją PZN na EYOWF 2017

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

Czołowi zawodnicy powalczą w Mistrzostwach Polski

07-10-2019
Już w najbliższą sobotę w Szczyrku odbędą się Letnie Mistrzostwa Polski Seniorów oraz Kobiet w skokach narciarskich, w których wystartują czołowi nasi reprezentanci. Na Skalitem o medale krajowego czempionatu powalczą wszyscy podopieczni Michała Doležala z Kadry Narodowej A, a tytułu mistrza Polski ze skoczni normalnej bronić będzie Dawid Kubacki, który przed czterema laty w Szczyrku wywalczył złoty krążek.

Do południa na obiekcie HS-104 rozegrany zostanie konkurs drużynowy, natomiast wieczorem zaplanowane zostały zawody indywidualne kobiet i mężczyzn. Na starcie Letnich Mistrzostw Polski zobaczymy najlepszych obecnie polskich skoczków narciarskich. Na Skalitem zaprezentują się wszyscy skoczkowie z Kadry Narodowej A: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Maciej Kot i Stefan Hula, a także podopieczni Macieja Maciusiaka z Kadry Narodowej B na czele z Klemensem Murańką - triumfatorem cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego. W zawodach wezmą udział również reprezentanci Kadry Narodowej Młodzieżowej Mężczyzn, a także podopieczne Łukasza Kruczka z Kadry Narodowej Młodzieżowej Kobiet. Nie zabraknie również Kamili Karpiel, która tym razem w roli kibica będzie dopingowała swoje koleżanki.

Program Letnich Mistrzostw Polski

12.10.2019, sobota - Mistrzostwa Polski Seniorów i Kobiet w skokach narciarskich
- 09:00 - weryfikacja zgłoszeń
- 09:30 - odprawa techniczna (budynek przy kompleksie Skalite)
- 10:30 - seria próbna konkursu drużynowego na HS-104
- 11:00 - pierwsza seria konkursowa
              seria finałowa
              ceremonia dekoracji
- 15:00 - weryfikacja zgłoszeń
- 15:30 - odprawa techniczna kierowników drużyn w COS OPO Szczyrk
- 17:00 - trening oficjalny Kobiet i Seniorów na HS-104 (1 seria)
- 17:45 - seria próbna Kobiet
- 18:00 - seria próbna Seniorów
- 18:45 - pierwsza seria konkursowa Kobiet
- 19:00 - pierwsza seria konkursowa Seniorów
               seria finałowa Kobiet
               seria finałowa Seniorów
               ceremonie dekoracji Kobiet i Seniorów


Przed rokiem w Mistrzostwach Polski Kobiet triumfowała Kamila Karpiel z zakopiańskiego AZS-u. Wicemistrzynią Polski została Anna Twardosz, która reprezentuje barwy klubu PKS Olimpijczyk Gilowice. Natomiast brązowy medal na obiekcie HS-77 wywalczyła minionej jesieni Joanna Szwab (AZS Zakopane).

Po raz ostatni Letnie Mistrzostwa Polski Seniorów na skoczni normalnej odbyły się w październiku 2015 roku. Wówczas mistrzem Polski został Dawid Kubacki z TS Wisły Zakopane. Srebrny medal zdobył Maciej Kot z klubu AZS Zakopane. A na najniższym stopniu podium stanął jego klubowy kolega - Andrzej Stękała.

Ostatni konkurs drużynowy w skokach narciarskich rozegrany został w październiku 2016 roku, wtedy zawody odbyły się na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Mistrzami Polski zostali reprezentanci klubu AZS Zakopane. Srebro wywalczyli  skoczkowie Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, a brązowymi medalistami krajowego czempionatu zostali zawodnicy klubu LKS Klimczok Bystra.

Natomiast na obiekcie normalnym w Szczyrku skoczkowie narciarscy po raz ostatni w „drużynówce” rywalizowali w 2015 roku. Złoto mistrzostw Polski wywalczyli wówczas narciarze z zakopiańskiego AZS-u. Tytuł wicemistrzowski zdobyli zawodnicy TS Wisły Zakopane, a na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego.
Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.