Podsumowanie sezonu zimowego w SMS Szczyrk

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Czołowi zawodnicy powalczą w Mistrzostwach Polski

07-10-2019
Już w najbliższą sobotę w Szczyrku odbędą się Letnie Mistrzostwa Polski Seniorów oraz Kobiet w skokach narciarskich, w których wystartują czołowi nasi reprezentanci. Na Skalitem o medale krajowego czempionatu powalczą wszyscy podopieczni Michała Doležala z Kadry Narodowej A, a tytułu mistrza Polski ze skoczni normalnej bronić będzie Dawid Kubacki, który przed czterema laty w Szczyrku wywalczył złoty krążek.

Do południa na obiekcie HS-104 rozegrany zostanie konkurs drużynowy, natomiast wieczorem zaplanowane zostały zawody indywidualne kobiet i mężczyzn. Na starcie Letnich Mistrzostw Polski zobaczymy najlepszych obecnie polskich skoczków narciarskich. Na Skalitem zaprezentują się wszyscy skoczkowie z Kadry Narodowej A: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Maciej Kot i Stefan Hula, a także podopieczni Macieja Maciusiaka z Kadry Narodowej B na czele z Klemensem Murańką - triumfatorem cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego. W zawodach wezmą udział również reprezentanci Kadry Narodowej Młodzieżowej Mężczyzn, a także podopieczne Łukasza Kruczka z Kadry Narodowej Młodzieżowej Kobiet. Nie zabraknie również Kamili Karpiel, która tym razem w roli kibica będzie dopingowała swoje koleżanki.

Program Letnich Mistrzostw Polski

12.10.2019, sobota - Mistrzostwa Polski Seniorów i Kobiet w skokach narciarskich
- 09:00 - weryfikacja zgłoszeń
- 09:30 - odprawa techniczna (budynek przy kompleksie Skalite)
- 10:30 - seria próbna konkursu drużynowego na HS-104
- 11:00 - pierwsza seria konkursowa
              seria finałowa
              ceremonia dekoracji
- 15:00 - weryfikacja zgłoszeń
- 15:30 - odprawa techniczna kierowników drużyn w COS OPO Szczyrk
- 17:00 - trening oficjalny Kobiet i Seniorów na HS-104 (1 seria)
               ceremonie dekoracji Kobiet i Seniorów

Przed rokiem w Mistrzostwach Polski Kobiet triumfowała Kamila Karpiel z zakopiańskiego AZS-u. Wicemistrzynią Polski została Anna Twardosz, która reprezentuje barwy klubu PKS Olimpijczyk Gilowice. Natomiast brązowy medal na obiekcie HS-77 wywalczyła minionej jesieni Joanna Szwab (AZS Zakopane).

Po raz ostatni Letnie Mistrzostwa Polski Seniorów na skoczni normalnej odbyły się w październiku 2015 roku. Wówczas mistrzem Polski został Dawid Kubacki z TS Wisły Zakopane. Srebrny medal zdobył Maciej Kot z klubu AZS Zakopane. A na najniższym stopniu podium stanął jego klubowy kolega - Andrzej Stękała.

Ostatni konkurs drużynowy w skokach narciarskich rozegrany został w październiku 2016 roku, wtedy zawody odbyły się na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Mistrzami Polski zostali reprezentanci klubu AZS Zakopane. Srebro wywalczyli  skoczkowie Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, a brązowymi medalistami krajowego czempionatu zostali zawodnicy klubu LKS Klimczok Bystra.

Natomiast na obiekcie normalnym w Szczyrku skoczkowie narciarscy po raz ostatni w „drużynówce” rywalizowali w 2015 roku. Złoto mistrzostw Polski wywalczyli wówczas narciarze z zakopiańskiego AZS-u. Tytuł wicemistrzowski zdobyli zawodnicy TS Wisły Zakopane, a na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego.
Źródło: Anna Karczewska / PZN