Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Przygotowania do Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 - konferencja prasowa w Krakowie

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

Stara gwardia nie rdzewieje

13-10-2019
W loteryjnych warunkach odbywał się konkurs o mistrzostwo Polski na normalnej skoczni w Szczyrku (HS 104). W takich okolicznościach najlepiej radzili sobie najbardziej doświadczeni zawodnicy, co zresztą było widoczne na podium.

Mistrzem Polski na igelicie, po pięciu latach przerwy, został Piotr Żyła, który o 2,5 pkt. wyprzedził Kamila Stocha. Trzeci był Stefan Hula. Wszyscy mają ponad 30 lat. - Można powiedzieć, że stara gwardia nie rdzewieje, młodnieje. Jesteśmy naprawdę jak dobre wino. Młodzi muszą jeszcze trochę poczekać na swój czas - żartował Stoch.

To był bardzo trudny dzień dla wielu zawodników. Już od rana na skoczni trwała walka w konkursie drużynowym, a wieczorem zawodnicy walczyli o indywidualne medale. - To był zwariowany dzień. Nie pamiętam, kiedy tak wiele czasu spędziłem na skoczni, bo już od godziny siódmej rano byłem w gotowości, a zawody zakończyliśmy późnym wieczorem. Ale warto było - cieszył się Stoch, który po raz pierwszy w karierze wystąpił w barwach swojego klubu - KS Eve-nement Zakopane - w konkursie drużynowym.

Z przytupem lato zakończył Żyła, który w serii finałowej uzyskał aż 111 metrów. - To był naprawdę dobry skok. W końcu zgrało się wszystko, co powinno. Odeszło z rotacją i wysoko. Dawno nie udało mi się oddać tak fajnego skoku - mówił po konkursie.

Zadowolony był też Stoch: - To były dwa dobre skoki. Cieszę się przede wszystkim z tego, że były na stabilne i na dobrym poziomie. To jeszcze nie jest wprawdzie ten poziom, jaki chciałbym prezentować, ale wszystko idzie w dobrym kierunku.

Warunki pomogły Huli, który z piątej pozycji zajmowanej po pierwszej serii awansował na trzecie miejsce po skoku na 107 m. - Mieliśmy loterię i warunki na pewno pomogły, ale ten skok w serii finałowej był też naprawdę dobry - przyznał Hula.
Źródło: PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.