Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Mecz Orły Górskiego vs Przyjaciele COS Szczyrk

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

(Fot. Tadeusz Mieczyński / Skijumping.pl) (Fot. Tadeusz Mieczyński /...

Michal Doleżal: to ważna wygrana dla całej drużyny

14-12-2019
- To ważna wygrana dla całej drużyny. Podkreślam to specjalnie, bo razem wygrywamy, ale razem też przegrywamy. Każde zwycięstwo bardzo cieszy i dodaje energii i pewności siebie przed kolejnymi konkursami - powiedział Michal Doleżal, trener naszej kadry skoczków, po wygranej w konkursie drużynowym w Pucharze Świata w Klingenthal.

Widać było, że nasz szkoleniowiec bardzo przeżywał swój pierwszy triumf w roli trenera naszej kadry. Była też przy tym olbrzymia radość, bo zawodnicy zaprezentowali dobre skoki. Doleżal zaśpiewał nawet Mazurka Dąbrowskiego.

Czeski trener przyznał, że był spokojny o postawę naszych skoczków, bo jego praca jest kontynuacją tego, co robił jeszcze Stefan Horngacher. Przed konkursami w Klingenthal Doleżal podziałał na zawodników dodatkowym bodźcem, czyli nowymi kombinezonami. - W sobotę wykorzystaliśmy wszystko to, nad czym pracowaliśmy do tej pory. Cały czas wierzyliśmy w to, co robiliśmy. Teraz otrzymaliśmy potwierdzenie, że to dobra droga i możemy iść dalej - mówił Czech.

Doleżal podkreślił, że całej siódemce zawodników, jaka teraz startuje w Pucharze Świata, znakomicie wypadały testy na platformie dynamometrycznej. Nie miał też zastrzeżeń od strony technicznej na imitacjach. - To wszystko jednak trzeba przenieść na skocznię i to jest najtrudniejsze. Przede wszystkim psychicznie - podkreślił.
Źródło: PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.