Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Plebiscyt na „Sportowca Wolnej Polski”

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

(Fot. Tadeusz Mieczyński / Skijumping.pl) (Fot. Tadeusz Mieczyński /...

Pierwsza wygrana pod wodzą trenera Michala Doleżala

14-12-2019
Kadra polskich skoczków zanotowała pierwszą wygraną pod wodzą trenera Michala Doleżala. Nasi zawodnicy byli zdecydowanie najlepszą drużyną zawodów Pucharu Świata w Klingenthal.

- Każdy z nas wykonał bardzo dobrze swoją pracę i to pozwoliło nam na wygranie tych trudnych - ze względu na warunki - zawodów - przyznał Piotr Żyła, od skoku którego rozpoczął się marsz po drugie z rzędu zwycięstwo w Klingenthal. Poprzedni konkurs drużynowy na Vogtland Arena też wygrali nasi skoczkowie, a miało to miejsce w 2016 roku, w którym w roli trenera naszej kadry debiutował Stefan Horngacher. Żyła kapitalnie rozpoczął konkurs. Wykorzystał warunki i pofrunął aż na 145. metr, podczas gdy rekord skoczni wynosi 146,5 m.

Bardzo dobrze tego dnia prezentował się Jakub Wolny, który przyznał, że - jak to powiedział - "wraca na swoje tory".

Ze zwycięstwa drużyny cieszył się Kamil Stoch, który jednak miał pewne zastrzeżenia do swoich skoków. - Moje skoki są w tej chwili na dobrym poziomie, choć może nie są wybitne. Jako drużyna wykonaliśmy świetną pracę i bardzo się cieszę z tej wygranej. Każdy z nas oddawał dobre skoki. Czuję jednak niedosyt, bo wiem, że stać mnie na lepsze skoki - powiedział Stoch.

Po raz kolejny w tym sezonie z bardzo dobrej strony pokazał się Dawid Kubacki. To on przypieczętował zwycięstwo naszej drużyny, bowiem do niego należał ostatni skok w konkursie. - Sami nie byliśmy do końca zadowoleni z naszych skoków od początku sezonu, bo nie były one na takim poziomie, na jakim byśmy chcieli. Dlatego trzeba było trochę popracować. Na tym się skupiliśmy i spokojnie robiliśmy swoje. Cała drużyna pokazała wielkie serce do walki. Teraz ta wygrana da nam wiele pewności i trochę spokoju - zakończył Kubacki.
Źródło: PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.