Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Konferencja dla UKS-ów w Szczyrku - 2011

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

Kamil Stoch: dobre wyniki przychodziły w najmniej spodziewanym momencie

15-04-2020
Kamil Stoch zwycięstwem w zawodach Pucharu Świata w Lillehammer i drugim w karierze triumfem w wyczerpującym turnieju Raw Air zakończył ostatni sezon zimowy. W sumie trzy razy stawał na najwyższym stopniu podium. - Pod wieloma względami ten sezon był dla mnie bardzo udany. Przede wszystkim był stabilny, choć może zabrakło fajerwerków - mówił nasz skoczek.

To był jeden z niewielu sezonów w jego karierze, kiedy ani razu nie wypadł poza "30". To pokazuje, że doświadczenie jest jednak bardzo ważne w skokach narciarskich. Jednym z najwspanialszych momentów w sezonie była dla trzykrotnego mistrza olimpijskiego wygrana w Zakopanem. Na Wielkiej Krokwi wygrywał po raz czwarty w Pucharze Świata. - Dobre wyniki przychodziły w najmniej spodziewanym momencie. Tak było choćby w Zakopanem. Cieszyłem się z tej wygranej, jakby była pierwsza w karierze - opowiadał Stoch.

Tak naprawdę słabszy okres w sezonie przytrafił mu się w czasie Turnieju Czterech Skoczni. Tam zanotował serię czterech występów, z których każdy kończył poza "10". A to wszystko przyszło po wygranej w Engelbergu, która spowodowała, że nasz skoczek był wymieniany w gronie faworytów do "Złotego Orła". Po słabszym Turnieju Czterech Skoczni przyszły znowu lepsze występy. - To pokazało mi, jak ważna jest praca i wiara w to, że choć zdarzają się słabsze okresy, to jednak wszystko może się odwrócić kolejnego dnia - zauważył.

Zawodnik, który w tym roku będzie kończył 33 lata, zapowiedział też, że wciąż myśli o startach w kolejnych sezonach. Tym na pewno ucieszył swoich fanów, którym pewnie jeszcze wiele razy sprawi radość. - Wciąż mamy siły, a skoki nadal mnie cieszą. Wydaje mi się, że to dzięki temu, że mamy bardzo dobry system treningowy - podkreślił skoczek, który ma na koncie 36 zwycięstw w zawodach PŚ, a ostatni sezon zakończył na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej.
Źródło: PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.