Konferencja dla UKS w Szczyrku 12-14.11.2010r.

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Wyniki sobotnich zawodów w skokach i kombinacji w Zagórzu

31-08-2011
W sobotę w Zagórzu odbyły się zawody w skokach i kombinacji w kategoriach junior C, D, E i dziewczęta. W Letnim Pucharze Bieszczadów w skokach narciarskich triumfowali: Łukasz Stawowy, Dawid Jarząbek, Paweł Słodyczka i Magdalena Pałasz. W Otwartych Mistrzostwach POZN w kombinacji wygrali: Dawid Haberny, Dawid Jarząbek, Igor Smorul i Magdalena Pałasz.

Zawody w skokach rozgrywano na obiektach K-40 i K-20. Wzięło w nich udział 75 zawodników i zawodniczek z Polski i Ukrainy.

W kategorii junior E wygrał Łukasz Stawowy z PKS Olimpijczyk Gilowice po skokach na odległość 21 i 20,5 metra. Drugie miejsce zajął Marcin Ogórek (20 i 20 m), a trzeci był Mieczysław Kołtas (19 i 21 m).

Wśród juniorów D zdecydowane zwycięstwo odniósł Dawid Jarząbek z TS Wisły Zakopane (42 i 42 m), wyprzedzając Stanisława Kosa (37 i 40 m) i Stepana Pasichnyka (38 i 37,5 m).

Najlepszym juniorem C okazał się Paweł Słodyczka z AZS Zakopane, lądując na 39 i 40 metrze. Na podium znaleźli się także Igor Smorul (39 i 38 m) oraz Paweł Gut (38 i 37,5 m).

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Magdalena Pałasz (21 i 21,5 m), zdecydowanie wyprzedzając swoją siostrę Katarzynę (17 i 16,5 m) oraz Oleksandrę Pasenkę (16,5 i 15,5 m).

Bieg do kombinacji rozgrywano - w zależności od kategorii - na trasach o długości 1, 2 i 3 kilometry.

Najlepszym kombinatorem wśród juniorów E okazał się Dawid Haberny (TS Wisła Zakopane), który o 6,5 sekundy wyprzedził Maksima Vereschaka. Trzecie miejsce zajął Mateusz Gruszka.

Wśród juniorów D również wygrał zawodnik TS Wisły Zakopane - Dawid Jarząbek. 19,8 sekundy po nim na mecie zameldował się Stepan Pasichnyk, a trzeci był Serhhiy Malyshchyk.

Kategorie junior C wygrał Igor Smorul z Zagórskie TS "Zakucie", który o nieco ponad dwie minuty wyprzedził Kamila Dwojaka i o ponad trzy Tymoteusza Urbasia.

W kombinacji zmierzyły się także dziewczęta. Wygrała Magdalena Pałasz przed Oleksandrą Pasenką i Katarzyną Pałasz.