100 dni do Soczi - konferencja TVP

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Kamil Stoch: wszystko się we mnie kotłowało

01-03-2019
Dwa pierwsze miejsca w konkursie na normalnej skoczni w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym wywalczyli polscy skoczkowie. Po złoty medal sięgnął Dawid Kubacki, a po srebrny Kamil Stoch. Obaj atakowali z odległych pozycji. więcej <strong>»</strong>

Dawid Kubacki: nie docierało pod kopułę

01-03-2019
Dawid Kubacki został mistrzem świata w normalnej skoczni. To pierwszy polski dublet w historii mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. - Było tyle emocji, że trochę mnie odcięło - powiedział 28-latek, który po pierwszej serii zajmował dopiero 27. miejsce. więcej <strong>»</strong>

Kubacki i Stoch w składzie na historyczny wystep w Seefeld!

01-03-2019
W sobotę czekają nas ostatnie emocje związane ze startem naszych reprezentantów na Mistrzostwach Świata w Seefeld. Po raz pierwszy w historii nasz zespół wystartuje w konkursie drużyn mieszanych. Biało-czerwoni powalczą w najsilniejszym składzie i o dobry wynik razem z Kamilą Karpiel oraz Kinga Rajda walczyć będą - akyualni mistrz i wicemistrz świata, czyli Dawid Kubacki i Kamil Stoch. więcej <strong>»</strong>

Historyczny konkurs w Seefeld! Kubacki mistrzem, Stoch ze srebrem!!!

01-03-2019
To był bardzo szalony konkurs, jednak ze szczęśliwym zakończeniem dla biało-czerwonych, którzy po raz kolejny zapisali się w historii skoków narciarskich. Dawid Kubacki na Mistrzostwach Świata w Seefeld odniósł największy w karierze sukces i wywalczył tytuł mistrza świata. Polak na półmetku rywalizacji zajmował 27. miejsce, jednak w finale uzyskał 104,5 metra i tym samym wygrał piątkowe zawody. Srebrnym medalistą został Kamil Stoch, który na drugi stopnień podium awansował z 18. pozycji. Brąz zdobył Austriak Stefan Kraft. więcej <strong>»</strong>

Pięciu Polaków powalczy w COC w Renie

01-03-2019
2 i 3 marca 2019 roku w norweskiej Renie rozegrane zostaną kolejne tej zimy zawody Puchar Kontynentalnego w skokach narciarskich. Trener Maciej Maciusiak zdecydował, że w Renie powalczą Ci sami skoczkowie, którzy przed tygodniem rywalizowali w Brotterode, czyli: Paweł Wąsek, Maciej Kot, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała i Przemysław Kantyka. więcej <strong>»</strong>