59. Zawody Sędziów i Działaczy PZN

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Wspaniała pogoń biało-czerwonych w Zakopanem

17-08-2019
Podopieczni Michała Doleżala w pięknym stylu wywalczyli drugie miejsce w konkursie drużynowym FIS Grand Prix w Zakopanem. Miejsce na podium dla naszej drużyny wywalczyli: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki. Lepsi od Polaków okazali się tylko Japończycy, którzy pokonali biało-czerwonych o niespełna 11 punktów. Podium uzupełnili Norwegowie. więcej <strong>»</strong>

COC we Frensztacie: Historyczny triumf Wąska

17-08-2019
Podopieczni Macieja Maciusiaka mają za sobą kolejny dobry konkurs. W sobotę na najwyższym stopniu podium w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego stanął Paweł Wąsek, dla którego jest to pierwszy w karierze triumf. Zwycięstwo naszemu reprezentantowi zapewniły skoki na odległość 100 oraz 103,5 metra. Drugie miejsce wywalczył Słoweniec Rok Justin, a podium uzupełnił Norweg Joakim Aune. więcej <strong>»</strong>

FIS Grand Prix we Frensztacie: Trzy Polki w konkursie

17-08-2019
Czeski Frensztat jest gospodarzem finałowych zawodów FIS Grand Prix Kobiet w skokach narciarskich. W sobotę na obiekcie HS-106 rozegrane zostały kwalifikacje, w których triumfowała Niemka Juliane Seyfarth, uzyskując 92,5 metra. Awans do finałowego konkursu wywalczyły trzy nasze reprezentantki, a najlepiej z nich spisała się Kinga Rajda, która po skoku na odległość 77 metrów zajęła 33. miejsce. więcej <strong>»</strong>

COC we Frensztacie: Podium Klemensa Murańki

16-08-2019
Klemens Murańka nie zwalnia tempa i po raz trzeci z rzędu stanął na podium zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego. Podopieczny Macieja Maciusiaka wywalczył trzecie miejsce w piątkowym konkursie w czeskim Frensztacie, uzyskując 100,5 oraz 99,5 metra. Zwycięstwo odniósł Norweg Joakim Aune, a tuż za nim uplasował się Słoweniec Rok Justin. więcej <strong>»</strong>

FIS Grand Prix: Znamy skład na "drużynówkę"

16-08-2019
W sobotę, 17 sierpnia 2019 roku na Wielkiej Krokwi w Zakopanem rozegrany zostanie konkurs drużynowy FIS Grand Prix w skokach narciarskich. Na starcie zawodów zobaczymy 10 reprezentacji, a z numerem ósmym zaprezentują się biało-czerwoni. Po piątkowych kwalifikacjach trener Michał Doleżal ogłosił skład naszej drużyny na sobotnie zawody. więcej <strong>»</strong>