26-03-2019
Michał Doležal, na którego wszyscy w sztabie kadry naszych skoczków, wołają "Dodo", przejmuje stery po trenerze Stefanie Horngacherze. To właśnie 41-letni Czech ma teraz kontynuować pracę Austriaka. więcej <strong>»</strong>

S. Horngacher: wspięliśmy się na bardzo wysoki poziom

26-03-2019
- Odnieśliśmy wiele sukcesów - dwa Puchary Narodów, jedno trzecie miejsce, Kryształowa Kula Kamila Stocha. Byliśmy straszliwie dobrzy i bardzo się z tego cieszę. Wspięliśmy się na bardzo wysoki poziom - tak w skrócie ostatnie trzy lata pracy z polską kadrą ocenił Stefan Horngacher, który postanowił że nie przedłuży kontraktu z Polskim Związkiem Narciarskim. więcej <strong>»</strong>

Znakomity sezon naszych skoczków

26-03-2019
To był znakomity sezon dla polskich skoczków. Dawid Kubacki został mistrzem świata na normalnej skoczni w Seefeld, a Kamil Stoch wywalczył srebrny medal. Ten ostatni zajął też trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Z kolei Piotr Żyła uplasował się na najniższym stopniu podium w klasyfikacji Pucharu Świata w lotach narciarskich. Poza Stochem w "piątce" klasyfikacji generalnej PŚ mieliśmy jeszcze Żyłę i Kubackiego, którzy zajęli odpowiednio czwarte i piąte miejsce. To pierwsza taka sytuacja w historii, by trzech naszych reprezentantów zajęło tak wysokie lokaty. Wreszcie na koniec nasza ekipa zdobyła Puchar Narodów. więcej <strong>»</strong>

Złota era Stefana Horngachera

25-03-2019
Wiosną 2016 roku trenerem kadry naszych skoczków został Austriak Stefan Horngacher. Od tego momentu rozpoczął się najlepszy okres w historii tej dyscypliny sportu w Polsce. Taką klamrą spinającą sukcesy, jakie Horngacher osiągnął z naszymi zawodnikami była pierwsza wygrana w historii w konkursie drużynowym w Klingenthal w grudniu 2016 roku, a następnie pierwszy triumf polskiej drużyny na skoczni do lotów w Planicy w marcu 2019 roku. Dodatkowo nasi skoczkowie - po raz drugi w historii - sięgnęli po Puchar Narodów. Trofeum za ten sukces już na zawsze pozostanie w rękach Horngachera. Tak nasz sztab postanowił uhonorować tego wspaniałego trenera. więcej <strong>»</strong>

Michal Doležal nowym trenerem naszych skoczków!

24-03-2019
Po finałowych zawodach Pucharu Świata w Planicy trener Stefan Horngacher ogłosił decyzję dotyczącą swojej przyszłości. Austriak nie przedłużył kontraktu z Polskim Związkiem Narciarskim i tym samym przestał być szkoleniowcem biało-czerwonych. Nowym trenerem głównym polskich skoczków narciarskich został Michal Doležal, który przez ostatnie trzy lata był asystentem Horngachera w naszej kadrze. więcej <strong>»</strong>