Prezes Apoloniusz Tajner wykładał na UJ

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Planica 7: Nasza drużyna tuż za podium

24-03-2018
W sobotę na obiekcie HS-240 w Planicy rozegrany został ostatni tej zimy konkurs drużynowy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polscy skoczkowie uplasowali się tuż za podium, a czwarte miejsce dla naszej drużyny wywalczyli: Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Podopiecznym Stefana Horngachera do podium zabrakło naprawdę niewiele, zaledwie cztery punkty. Bezkonkurencyjni w zawodach drużynowych są w tym sezonie Norwegowie, którzy po raz kolejny stanęli na najwyższym stopniu podium. więcej <strong>»</strong>

Puchar Świata w Planicy: klasa Kamila Stocha

24-03-2018
Kamil Stoch po raz ósmy w sezonie wygrał zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Nasz zawodnik okazał się najlepszy w piątkowym konkursie w Planicy. To była 30. wygrana Stocha w karierze i ósma w tym sezonie. więcej <strong>»</strong>

Horngacher ogłosił skład na ostatnią drużynówkę!

23-03-2018
W sobotę na obiekcie HS-240 w Planicy rozegrany zostanie ostatni w tym sezonie konkurs drużynowy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na starcie zawodów zobaczymy 10 reprezentacji, a wśród nich z numerem siódmym wystartują podopieczni Stefana Horngachera. Trener naszych skoczków powołał do składu brązowych medalistów Mistrzostw Świata w lotach narciarskich, czyli Piotra Żyłę, Stefana Hulę, Dawida Kubackiego i Kamila Stocha. więcej <strong>»</strong>

Planica 7: 30. zwycięstwo Kamila Stocha w karierze!

23-03-2018
To był kolejny, wspaniały konkurs w wykonaniu Kamila Stocha, który dzisiaj po raz 30. w karierze stanął na najwyższym stopniu podium w Pucharze Świata. Nasz mistrz po dwóch wspaniałych lotach - 245 oraz 234 metry zwyciężył w piątkowym konkursie w Planicy i drugiego Norwega Johanna Andre Forfanga (242 i 234,5 m) pokonał o prawie cztery punkty. Podium uzupełnił Austriak Stefan Kraft, który skakał odpowiednio 238 oraz 234,5 metra. więcej <strong>»</strong>

Puchar Świata w Planicy: dalekie loty Polaków

22-03-2018
Zawody w Planicy to ostatni akord Pucharu Świata. To zawody, które są wprost uwielbiane przez skoczków. Nie dziwi zatem fakt, że wszyscy bardzo chętnie przyjeżdżają rywalizować, ale też dobrze "bawić się" na Letalnicy. więcej <strong>»</strong>