Przedsezonowa konferencja PZN 2013/14 - narciarstwo alpejskie, skicross, narciarstwo szybkie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Murańka zwycięzcą Pucharu Kontynentalnego!

29-09-2019
Klemens Murańka stanął na podium w finałowych zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal i na zakończenie sezonu wywalczył drugie miejsce w niedzielnym konkursie. Po raz kolejny zwycięstwo odniósł Słoweniec Domen Prevc, a trzeci był Kanadyjczyk Mackenzie Boyd-Clowes. W całym cyklu triumfował jednak podopieczny Macieja Maciusiaka, który z sumą 724 punktów po raz drugi w karierze zwyciężył w klasyfikacji generalnej cyklu. więcej <strong>»</strong>

Polacy w czołówce kwalifikacji w Hinzenbach

29-09-2019
Po dłuższej przerwie najlepsi skoczkowie narciarscy na świecie powrócili do rywalizacji w zawodach FIS Grand Prix. W sobotę na obiekcie HS-90 w Hinzenbach rozegrane zostały kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego, w których czołowe lokaty zajęli biało-czerwoni. Najlepiej z podopiecznych Michała Doležala zaprezentował się Piotr Żyła, który po skoku na odległość 88,5 metra zajął trzecie miejsce. W eliminacjach zwyciężył reprezentant gospodarzy Gregor Schlierenzauer, który wylądował na 88 metrze. Drugi był jego rodak Philipp Aschenwald (86,5 m). więcej <strong>»</strong>

COC w Klingenthal: Klemens Murańka na podium!

28-09-2019
Klemens Murańka po raz szósty tego lata staje na podium zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. W sobotnim konkursie w Klingenthal, po skokach na odległość 132 oraz 129 metrów, podopieczny Macieja Maciusiaka wywalczył drugie miejsce i tym samym objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu. Lepszy od Polaka okazał się tylko Słoweniec Domen Prevc, a podium uzupełnił Kanadyjczyk Mackenzie Boyd-Clowes. więcej <strong>»</strong>

Skład Polaków na finał COC w Klingenthal

24-09-2019
W najbliższy weekend w niemieckim Klingenthal rozegrany zostanie finał Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. W dwóch konkursach indywidualnych na obiekcie HS-140 powalczy sześciu biało-czerwonych. więcej <strong>»</strong>

Michal Doležal wybrał siódemkę na Hinzenbach

22-09-2019
Po dłuższej przerwie najlepsi na świecie skoczkowie narciarscy powracają do rywalizacji w zawodach FIS Grand Prix. W najbliższy weekend czołowych zawodników gościć będzie austriackie Hinzenbach. Na obiekcie HS-90 powalczy siedmiu reprezentantów Polski. Trener Michal Doležal ogłosił dzisiaj skład biało-czerwonych na zawody w Hinzenbach. więcej <strong>»</strong>