Otwarcie sezonu 2010/11 PZN w krakowskich podziemiach

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Piotr Żyła wygrywa w Bad Mitterndorf!

15-02-2020
Piotr Żyła w pięknym stylu odniósł w sobotnie popołudnie drugie w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. 33-latek triumfował w austriackim Bad Mitterndorf, oddając na skoczni Kulm loty na odległość 225,5 oraz 219,5 metra. Na drugim stopniu podium stanął Słoweniec Timi Zajc (225,5 i 225 m), a trzeci był reprezentant gospodarzy Stefan Kraft (224,5 i 214,5 m). więcej <strong>»</strong>

Paweł Wąsek na podium Pucharu Kontynentalnego!

15-02-2020
Paweł Wąsek stanął na podium sobotnich zawodów Pucharu Kontynentalnego, które rozegrane zostały w amerykańskim Iron Mountain. Podopieczny Macieja Maciusiaka po skokach na odległość 130 oraz 135 metrów wywalczył drugie miejsce. Zwycięstwo odniósł Austriak Clemens Aigner (133 i 129,5 m), a trzeci był jego rodak Markus Schiffner (128,5 i 133 m). więcej <strong>»</strong>

Szwab i Rajda mistrzyniami Polski

15-02-2020
W sobotę, 15 lutego 2020 roku na obiekcie HS-104 w Szczyrku odbyły się Mistrzostwa Polski Kobiet w skokach narciarskich. Po raz pierwszy zimą walka o medale krajowego czempionatu rozegrana została na skoczni normalnej. Tytuł mistrzowski zdobyły wspólnie Kinga Rajda z klubu SSR LZS Sokół Szczyrk oraz Joanna Szwab z zakopiańskiego AZS-u. Brązowy medal wywalczyła Anna Twardosz, która reprezentuje barwy klubu PKS Olimpijczyk Gilowice. więcej <strong>»</strong>

Przed nami Mistrzostwa Polski Kobiet w skokach narciarskich

12-02-2020
W sobotę, 15 lutego 2020 roku na obiekcie HS-104 w Szczyrku rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Kobiet w skokach narciarskich. Na starcie zobaczymy czołowe polskie zawodniczki z kadry Łukasza Kruczka. Należy dodać, że po raz pierwszy zimą konkurs o medale krajowego czempionatu odbędzie się na skoczni normalnej. więcej <strong>»</strong>

Kubacki zwycięzcą plebiscytu na Sportowe Wydarzenie Roku 2019

12-02-2020
Już po raz trzeci zorganizowany został plebiscyt Nagrody Sportowe Polskiego Radia. Zwycięzcą w kategorii Sportowe Wydarzenie Roku 2019 został Dawid Kubacki, który 1 marca 2019 roku wywalczył złoty medal podczas Mistrzostw Świata Seniorów w austriackim Seefeld. Statuetkę w imieniu naszego reprezentanta odebrał Prezes Polskiego Związku Narciarskiego - Apoloniusz Tajner. więcej <strong>»</strong>