Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

XXI Kursokonferencja PZN

Szukaj w serwisie

PZN  »  Snowboard  »  Aktualności

Aktualności

(fot. PZN) (fot. PZN)

Podsumujmy sezon: snowboard

23-04-2015
Bardzo dobrze w pierwszym sezonie pod okiem Polskiego Związku Narciarskiego zaprezentowali się snowboardziści, którzy z powodzeniem startowali w zawodach Pucharu Europy, a w końcówce sezonu również zawodach Pucharu Świata, gdzie w niemiecki  Winterbergu Weronika Biela zajęła czwarte miejsce. Na Mistrzostwach Świata Juniorów dobrze spisali się Oskar Kwiatkowski i Michał Nowaczyk, a na XXVII Zimowej Uniwersjadzie srebro wywalczył Piotr Janosz.

W minionym sezonie przeżywaliśmy dużo emocji również za sprawą naszych snowboardzistów. Dobry sezon w zawodach Pucharu Świata mają za sobą zawodniczki z Kadry Alpejskiej. Polki regularnie wchodziły do czołowej „30” i punktowały w zawodach najwyższej rangi. Najlepsze wyniki w swojej karierze osiągnęła Weronika Biela, która dwukrotnie znalazła się w finałowej „16”. Najpierw podopieczna Piotra Skowrońskiego w zawodach w Moskwie zajęła 13. miejsce, natomiast w Winterbergu osiągnęła swój życiowy sukces, kiedy to dotarła do półfinału i ostatecznie ukończyła zawody na znakomity, czwartym miejscu. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 23-latka zajmuje 26. miejsce, siedem pozycji za nią plasuje się Aleksandra Króla, zaś Karolina Sztokfisz jest 37. Nasze snowboardzistki w tym sezonie zdecydowanie lepiej radziły sobie w slalomie równoległym i w tej klasyfikacji Weronika Biela jest 19., Aleksandra Król 30., a Karolina Sztokfisz 32.

Z powodzenie snowboardziści z Kadry Alpejskiej i Snowboardcross startowali również w zawodach Pucharu Europy. W sumie aż 16 razy nasi zawodnicy zajmowali miejsca w czołowej „10” zawodów tej rangi, w tym trzykrotnie stawali na pucharowym podium. Zwycięstwo i jedno drugie miejsce w Pucharze Europy ma na swoim koncie snowboardcrossista Maciej Jodko, natomiast raz na najniższym stopniu podium w konkurencji alpejskiej znalazła się Weronika Biela.

Bardzo dobre wyniki na Mistrzostwach Świata Juniorów w chińskim Yabuli osiągnęli Michał Nowaczyk i Oskar Kwiatkowski, którzy zakończyli rywalizację na miejscach w czołowej „10”. W slalomie równoległym Kwiatkowski wywalczył piąte miejsce, a Nowaczyk był 11., natomiast w slalomie gigancie równoległym lepszy okazał się Michał Nowaczyk, który uplasował się na siódmej pozycji, a drugi z naszych juniorów był 12. Natomiast na Mistrzostwach Świata Seniorów, które rozgrywane były w austriackim Kreischberg miejsca w czołowej „30” w slalomie równoległym wywalczyły: 20. Aleksandra Król i 21. Karolina Sztokfisz. W slalomie gigancie równoległym ponownie najlepsza z Polek była Aleksandra Król, która zajęła 26. miejsce.

Kolejną ważną imprezą w tym sezonie była XXVII Zimowa Uniwersjada w Grenadzie. Znakomicie spisał się tam Piotr Janosz, który wywalczył tytuł wicemistrza w slopestyle’u i do Polski powrócił ze srebrnym medalem. Oprócz sukcesu Piotra Janosza dobre wyniki osiągnęli inni nasi snowboardziści. Bliski wywalczenia medalu w konkurencjach alpejskich był Andrzej Gąsienica-Daniel, który ostatecznie ukończył rywalizację tuż za podium, na czwartym miejscu. Natomiast w zmaganiach Pań piątą pozycję zajęła Weronika Biela, a tuż za nią uplasowały się: Aleksandra Król i Karolina Sztokfisz. Dodatkowo miejsca w czołowej „10” wywalczyły: szósta w halfpipe’ie Katarzyna Rusin i dziewiąta Klementyna Kołodziej oraz siódma w snowboardcrossie Zuzanna Smykała.

Pierwszy poważny sukces w swojej karierze osiągnęła 16-letnia Aleksandra Michalik, która bardzo dobrze zaprezentowała się na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży, gdzie zajęła siódme miejsce w snowboardcrssie. 
Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.