PZN  »  Snowboard  »  Aktualności

Oskar Kwiatkowski (fot. Marcin Sitarz / PZN) Oskar Kwiatkowski (fot. Marcin...

PE w Hochfuegen: Oskar Kwiatkowski na 22. miejscu

05-12-2015
W sobotę w niemieckim Hochfuegen sezon zimowych startów zainaugurowali snowboardziści z Kadry Alpejskiej. Najlepiej z Polaków w zawodach Pucharu Europy zaprezentował się Oskar Kwiatkowski, który wywalczył 22. miejsce. Wśród kobiet zwycięstwo w slalomie gigancie równoległym odniosła reprezentantka gospodarzy Selina Joerg, a wśród mężczyzn triumfował Bułgar Radoslav Yankov.

Siedmiu reprezentantów Polski wystartowało w zawodach Pucharu Europy, które w sobotę rozegrane zostały w niemieckim Hochfuegen. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Selina Joerg, która w wielkim finale pokonała Szwajcarkę Julię Zogg, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Austriaczka Ina Meschik. Z polskich snowboardzistek lepsza okazała się Aleksandra Król, która ukończyła zawody na 23. miejscu, natomiast Weronika Biela była 33.

Wśród Panów najlepszy okazał się reprezentant Bułgarii Radoslav Yankov, który w finale pokonał Austriaka Andreasa Prommeggera. Natomiast trzecie miejsce wywalczył szwajcarski snowboardzista Nevin Galmarini. Z podopiecznych Piotra Skowrońskiego najwyżej sklasyfikowany został Oskar Kwiatkowski, który zajął 22. pozycję. Pozostali Biało-Czerwoni byli: 29. Michał Nowaczyk, 35. Tomasz Kowalczyk, 44. Andrzej Gąsienica-Daniel i 45. Oskar Bom.