Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Minister Sportu i Turystyki z wizytą na Podbeskidziu

Szukaj w serwisie

PZN  »  Snowboard  »  Aktualności

Aktualności

Piotr Tokarczyk 34. w Pucharze Świata w big air

03-11-2018
W dniach 1-3 listopada 2018 roku Modena we Włoszech była stolicą sportów zimowych freestyle-owych. W tym sezonie Puchar Świata, ze względu na trwające w tym czasie ogromne targi sportów zimowych SKIPASS, został przeniesiony z Mediolanu do Modeny. Na sztucznej konstrukcji w środku miasta rywalizowali ze sobą najlepsi snowboadziści i snowboardzistki oraz narciarki i narciarze freestyle-owi.

Plan zawodów przewidywał dwa dni treningów, jednak ze względu na padający deszcz, odbył się tylko jeden. Przelotny deszcz sprawi, że warunki na najeździe i lądowaniu były trudne. Z dnia na dzień ubywała 15 centymetrowa warstwa śniegu, co z kolei utrudniało reshape najazdu oraz lądowania. Wysoka temperatura, niekiedy sięgająca 15 stopni na plusie, również utrudniała utrzymanie toru
 
W konkurencji snowboardowej big air startowało 49 zawodników oraz 19 zawodniczek. W większości byli to uczestniczy zimowych Igrzysk Olimpijskich oraz medaliści tych zawodów. Nasz kraj reprezentował Piotr Tokarczyk. Katarzyna Rusin, ze względu na poważną kontuzję kolana, niestety zrezygnowała z uczestnictwa. Były to ostatnie zawody, gdzie format eliminacji wyłaniał jeden najlepszy trik z dwóch prób jego wykonania (od następnych edycji będą to trzy próby, gdzie sumowana będzie nota dwóch różnych trików). Podczas eliminacji razem z Piotrem Tokarczykiem podjęliśmy strategię na wykonanie w pierwszej próbie frontside 1080 tail (trik ten zapewniłby miejsce w pierwszej 30). Druga próba zakładała wykonanie najtrudniejszego triku w arsenale zawodnika, czyli frontside 1440 tail (cztery obroty). Jeżeli próba byłaby udana popularny "Lotnik" miałby ogromne szanse awansu do ścisłego finału.
 
Niefortunnie podczas pierwszego triku, ze względu na nierówności na torze, Piotrek został wybity z osi najazdu. Poskutkowało to nieprawidłowym wyjściem z progu, wynikiem czego trik miał małą parabolę oraz był nieustany. Podczas drugiej próby zawodnik powtórzył trik frontside 1080 tail. Ewolucja była wylądowana prawidłowo, jednak nie była dopracowana w powietrzu i tym samym dała notę 47pk/100pkt
 
Ostatecznie Piotr Tokarczyk ulokował się na 34. pozycji na 49 startujących. Poprawił tym wynik z zeszłego sezonu z Mediolanu, gdzie był na 49. miejscu.
 
Znając możliwości mojego podopiecznego realnie zakładałem miejsce w granicach 25-30 po ustaniu triku frontside 1080 tail. Niestety trik nie był na tyle dopracowany w powietrzu jak było to wykonywane przez niego na treningach.
 
Był to nasz pierwszy przystanek przed wyjazdem na Mistrzostwa Świata Seniorów w Utah (USA). Nasze następne starty to seria Pucharów Europy w styczniu oraz Puchar Świata w slopestyle-u w Kreichbergu. Do końca roku skupiamy się na mocnym treningu na śniegu oraz dopracowaniu trików dających miejsca w czołówce.

Źródło: Tomasz Tylka / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.