Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Minister Sportu i Turystyki z wizytą na Podbeskidziu

Szukaj w serwisie

PZN  »  Snowboard  »  Aktualności

Aktualności

Snowboardziśsci startowali w PE w Kreischbergu

17-01-2019
W austriackim Kreischbergu rozegrany został snowboardowy Puchar Europy w slopestyle-u. W zawodach tych wystartowali podopieczni Tomasza Tylki, spośród których najlepiej spisała się Martyna Maciejewska, która zajęła siódme miejsce. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Holenderka Melissa Peperkamp, natomiast u mężczyzn triumfował Szwajcar Mortiz Boll.

Awansu do fazy finałowej nie wywalczyli natomiast nasi snowboardziści. W kwalifikacjach 18. miejsce zajął Piotr Tokarczyk, 40. był Kamil Knop, a na 45. pozycji zawody ukończył Jan Jaromin.

- Za nami start w Pucharze Europy w Kreischbergu i warto tutaj dodać, że jest to jeden z najtrudniejszych torów w zawodach tej rangi. Zawody rozgrywane są na stromych konstrukcjach, które pozostały po Pucharze Świata - podkreśla Tomasz Tylka, trener naszych freestyle-owców. - Niestety żadnemu z chłopaków nie udało się zakwalifikować do finałów, najbliżej tego był Piotr Tokarczyk. Dobrze zaprezentowała się Martyna Maciejewska, która zajęła siódmą lokatę - dodaje. - Wiele zawodniczek nie wystartowało ze względu na trudny techniczny tor. Natomiast nasza reprezentantka przejechała tor do końca, omijając tylko ostatnią przeszkodę. Jest to debiut Martyny w zawodach tej rangi - zaznacza trener Tylka. - W najbliższym czasie czekają nas cztery starty w kolejnych Pucharach Europy, które rozegrane zostaną we francuskim Font Romue i Vars - podsumowuje Tylka.

Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.