Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Grudzień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Przygotowania do Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 - konferencja prasowa w Krakowie

Szukaj w serwisie

PZN  »  Snowboard  »  Aktualności

Aktualności


Król i Kwiatkowski mistrzami Polski w PSL

13-03-2019
W środę, 13 marca 2019 roku snowboardziści i snowboardzistki rywalizowali o medale w slalomie równoległym w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski, które rozgrywane były w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska. Drugi tej zimy mistrzowski tytuł wywalczyła Aleksandra Król z KS F2 Dawidek Team, natomiast w rywalizacji mężczyzn złotym medal zdobył Oskar Kwiatkowski z zakopiańskiego AZS-u.

Aleksandra Król w wielkim finale pokonała Weronikę Bielę z klubu AZS Zakopane i tym samym mogla cieszyć się z drugiego złota wywalczonego podczas krajowego czempionatu w Białce Tatrzańskiej. – Jestem już trochę zmęczona tym sezonem, dlatego tym bardziej cieszę się, że udało mi się zdobyć tutaj dwa złote medale. Moja jazda była dobra, pierwsze miejsce w kwalifikacjach i tak już zostało do końca, więc jestem zadowolona – mówi z uśmiechem na twarzy Aleksandra Król. – Mistrzostwo Polski nie było formalnością, zawsze trzeba walczyć na zawodach do końca, nie chciałam nie doceniać przeciwników, ponieważ to jest sport i wszystko może się zdarzyć. Dałam z siebie z 100% i zawsze skupiałam się na swoich przejeździe – dodaje Król. – Warunki w tym roku były naprawdę bardzo dobre. Najlepsze podczas mistrzostw Polski w ostatnich latach, dlatego dziękuję organizatorom, że udało się tak dobrze przygotować stok – podsumowuje złota medalistka.

Podium uzupełniła klubowa koleżanka Bieli - Maria Chyc.

Mistrzowski tytuł w rywalizacji mężczyzn zdobył Oskar Kwiatkowski, który w Wielkim finale okazał się lepszy od Michała Nowaczyka - mistrza Polski w PGS. – Moje przejazdy były dzisiaj dobre i równe. Starałam się nie popełniać błędów i to się udało. W finałowym przejeździe dopiero zaryzykowałem, dałem z siebie 100% i mogłem cieszyć się z tytułu mistrza Polski – opowiada z uśmiechem na twarzy Oskar Kwiatkowski. – Na tych Mistrzostwach Polski mamy ogólnie bardzo dobre warunki. W nocy był mrozik, stok był twardy i to były pierwsze od bardzo dawna Mistrzostwach Polski, podczas których były tak dobre warunki – podsumowuje Kwiatkowski.

Brązowy medal wywalczył Tomasz Kowalczyk, który również reprezentuje barwy zakopiańskiego AZS-u.


Medalistki Międzynarodowych Mistrzostw Polski:
  1. Aleksandra Król (POLSKA)
  2. Weronika Biela (POLSKA)
  3. Maria Chyc (POLSKA)

Medaliści Międzynarodowych Mistrzostw Polski:
  1. Oskar Kwiatkowski (POLSKA)
  2. Michał Nowaczyk (POLSKA)
  3. Mykhailo Kharuk (UKRAINA)
Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.