PZN  »  Snowboard  »  Aktualności

Oskar Kwiatkowski (fot. Marcin Sitarz / PZN) Oskar Kwiatkowski (fot. Marcin...

Oskar Kwiatkowski piąty na Mistrzostwach Świata Juniorów!

10-03-2015
Oskar Kwiatkowski otarł się o półfinał Mistrzostw Świata Juniorów w chińskim Yabuli i w slalomie równoległym wywalczył piąte miejsce. Mistrzem świata juniorów został reprezentant Rosji Vladislav Shkurikhin. Natomiast drugi z naszych snowboardzistów Michał Nowaczyk ukończył rywalizację na 11. pozycji.

10 marca w chińskim Yabuli rozpoczęły się snowboardowe Mistrzostwa Świata Juniorów. W pierwszej konkurencji, czyli slalomie równoległym wystartowało dwóch naszych reprezentantów – Oskar Kwiatkowski oraz Michał Nowaczyk. Nasi juniorzy bez problemów przebrnęli kwalifikacje i pewnie awansowali do finałowej „16”. Oskar Kwiatkowski eliminacje ukończył na wysokim, czwartym miejscu, natomiast  Michał Nowaczyk był 11. Zwycięstwo w kwalifikacjach zapewnił sobie reprezentant Szwajcarii Dario Caviezel.

W 1/8 finału Oskar Kwiatkowski okazał się lepszy od Kanadyjczyka Griffina Hainesa i pewnie awansował do ćwierćfinału Mistrzostw Świata Juniorów. Niestety ta sztuka nie udała się drugiemu z naszych reprezentantów, który musiał uznać wyższość Włocha Daniele Bagozza. Tym samym Michał Nowaczyk zakończył rywalizację w slalomie równoległym na 11. miejscu.

W walce o półfinał juniorskiego czempionatu Kwiatkowski musiał uznać wyższość reprezentanta Rosji Vladislava Shkurikhina – późniejszego mistrza świata juniorów w tej konkurencji. Tym samym Polak ukończył zawody na piątym miejscu. Rosjanin w półfinale pokonała Dario Caviezela, natomiast w wielkim finale zmierzył się ze swoim rodakiem Valerym Kolegovem, od którego okazał się lepszy i wywalczył złoty medal. Natomiast brązowym medalistą został Koreańczyk Sang-Ho Lee, który pokonał zwycięzcę kwalifikacji Dario Caviezela.