Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Marzec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

XX Kursokonferencja PZN - Szczyrk, 24-26.11.2017

Szukaj w serwisie

PZN  »  Strefa PZN  »  Aktualności

Aktualności

Trwa kampania antydopingowa "Bądź świadomy, bądź czysty"

12-07-2011
"Bądź świadomy, bądź czysty" - to hasło promocyjne kampanii antydopingowej firmowanej przez Komisję do Zwalczania Dopingu w Sporcie. Celem jest dotarcie do jak najszerszych rzesz dzieci, młodzieży i dorosłych z informacjami jak walczyć z dopingiem.

Głównym przekazem kampanii jest uświadomienie, jakie zagrożenie niesie za sobą stosowanie środków dopingujących. Podstawowym źródłem informacji w tym zakresie będzie strona internetowa Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie. Kampania skierowana jest głównie do młodzieży w wieku 14-19 lat. Grupa ta jest, bowiem najbardziej narażona na wszelkie środki dopingujące, a także narkotyki i popularne dopalacze.

- Chcemy przedstawić alternatywę dla dopingu. Pokazujemy, że można w inny sposób budować dyspozycję wysiłkową. Propagujemy zdrowe odżywianie i właściwy trening. Ta kampania nie jest nowa. Współpracujemy już prawie trzy lata z resortem sportu prowadząc działalność edukacyjną - powiedział specjalizujący się już od dwudziestu lat w walce z dopingiem dr Dariusz Błachnio, odpowiedzialny za działalność edukacyjną i informacyjną w Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie.

Z radami jak walczyć z dopingiem członkowie komisji obecni są na imprezach, w których bierze udział młodzież. Nie brakuje ich podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, mistrzostw kraju juniorów i młodzieżowców. Trafiają także do Szkół Mistrzostwa Sportowego.

Warto wejść na stronę internetową www.antydoping.pl, gdzie znajdują się interesujące materiały edukacyjne i informacyjne, filmy o skutkach jakie niesie doping, informacje o zagrożeniach dla zdrowia wynikających ze stosowania zanieczyszczonych odżywek.


Źródło: antidoping.pl, msport.gov.pl
Najnowsze aktualności:

Komentarze użytkowników:
Autor:~krwisty   Data: 2011-07-12 23:48:50

Nie oszukujmy się, w sporcie wyczynowym często aż kipi od koksu. Jednak rozpowszechnianie wiedzy u młodzieży poprzez kampanie antydopingowe jest wysoce pozytywną działalnością. PS Ta reklama mnie rozwaliła... ;-)

Autor:~skoki   Data: 2011-07-12 15:52:50

Dlaczego WADA demoralizuje młodzież zezwalając niektórym sportowcom na używanie środków dopingujących pod płaszczykiem leczenia różnych realnych i wymyślonych chorób? Skoro chorzy zawodnicy mają tak olbrzymie predyspozycje do uprawiania sportu, to powinno się dla nich stworzyć oddzielne kategorie w każdej dyscyplinie. To wysoce niemoralne by zdrowy wyczynowiec nie był w stanie pokonać swojego rzekomo cięzko chorego rywala. Zdrowi tez chcą zdobywac medale i najwyższe laury. Dosyć dyskryminacji zdrowych zawodników w sporcie. I zanim nie ma osobnych kategorii ujawnić na lsitach wyników jakie środki zażywa konkretna osoba (oczywiście te zakazane dla innych)

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.