Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Marzec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Minister Sportu i Turystyki w SMS Szczyrk

Szukaj w serwisie

PZN  »  Strefa PZN  »  Aktualności

Aktualności

90 lat minęło, czyli jubileusz PZN

12-10-2009
Polski Związek Narciarski liczy już dziewięćdziesiąt lat. Wielka gala z okazji urodzin odbyła się w Kopalni Wieliczka. Punktem kulminacyjnym było podpisanie umowy z Grupą LOTOS S.A.

Podpisy pod umową złożyli Apoloniusz Tajner prezes PZN oraz Paweł Olechnowicz, prezes Grupy LOTOS. Na jej mocy LOTOS został na kolejny sezon został generalnym sponsorem polskiego narciarstwa. 

- Wierzę, że dzięki naszej współpracy polscy sportowcy polecą na Igrzyska Olimpijskiego do Vancouver dobrze przygotowani i będą w Kanadzie godnie reprezentować nasz kraj olimpijskie – podkreślił Paweł Olechnowicz, prezes grupy LOTOS S.A. – Oprócz naszych skoczków liczę również na udany występ Tomasza Sikory i Justyny Kowalczyk, którzy przed czterema laty w Turynie zdobyli srebrny i brązowy medal, dając tyle radości wszystkim kibicom.

Warto przypomnieć, że z inicjatywy i przy wsparciu grupy LOTOS S.A. oraz Polskiego Związku Narciarskiego w 2004 r. zainicjowano Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich pod hasłem „Szukamy następców mistrza”. Jest to największe sportowo - społeczne przedsięwzięcie w historii polskiego narciarstwa. W program zaangażowane są wszystkie liczące się kluby w Polsce, których zawodniczki i zawodnicy uprawiają skoki narciarskie. Nieprzerwanie od 5 sezonów LOTOS i PZN organizują wspólnymi siłami zawody z cyklu LOTOS Cup, które odbywają się na skoczniach w Zagórzu, Zakopanem, Wiśle i Szczyrku.

Na jubileuszowej Gali w sali „Warszawa” Kopani Soli w Wieliczce zgromadziło się w miniony piątek niemal dwustu gości. Byli wśród nich m.in. Piotr Nurowski, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Adam Giersz, minister sportu i turystyki, medaliści olimpijscy i mistrzostw świata na czele z Wojciechem Fortuną, Franciszkiem Gąsienicą Groniem oraz Józefem Łuszczkiem, którzy w trójkę stworzyli poczet sztandarowy, przedstawiciele Okręgowych Związków Narciarskich i Centralnego Ośrodka Sportu, a także zasłużeni działacze narciarscy z 93-letnim Józefem Drożdżem na czele.

Nie brakowało wspomnień, wzruszeń (także gdy występował chór Organum oraz dziecięcy zespół „Równica) i opowiadań o dawnych i obecnych czasach. Historię PZN przypomniały okolicznościowy film (autorstwa Piotra Rapciaka i Artura Głupczyka) oraz książka Rafała Kołodzieja. Minutą ciszy uczczono pamięć tych, którzy na przestrzeni 90 lat odeszli z narciarskiej rodziny w tym niedawno zmarłego prezesa SITN, Zbigniewa Kucię.

- To spotkanie narciarskiej rodziny mam nadzieję na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych. Wierzę, że w tak dobrej kondycji Polski Związek Narciarski będzie także za 10 lat, gdy nadejdzie setna rocznica działalności - mówił Grzegorz Mikuła, sekretarz generalny PZN dziękując raz jeszcze wszystkim gościom za przybycie, życzenia i spędzony wspólnie czas.  
Źródło: PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.