Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Grudzień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

XXII Kursokonferencja PZN Krakowie

Szukaj w serwisie

PZN  »  Strefa PZN  »  Aktualności

Aktualności

Znamy składy kadr na nowy sezon!

13-05-2010

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził  składy kadr w skokach narciarskich, biegach, kombinacji norweskiej, narciarstwie alpejskim i skicrossie w sezonie 2010/11. 

 

Skoki narciarskie

 

Na pewno nie można mówić o rewolucji w składach, jednak o ile w przypadku kadry A nastąpiła tylko jedna zmiana, o tyle połowę kadry młodzieżowej stanowić będą nowi zawodnicy.

 

Kadra A nadal jest podzielona na dwa zespoły. Ostatni sezon pokazał, że warto było stworzyć osobną grupę dla Adama Małysza. Dlatego też w tym roku wspierać go będą te same osoby – trener Hannu Lepistoe, jego asystent Robert Mateja i serwisant Maciej Maciusiak.

 

Pozostałymi zawodnikami kadry narodowej zajmować się będą Łukasz Kruczek i jego asystenci: Zbigniew Klimowski i Piotr Fijas. Oprócz Małysza w kadrze A znalazło się jeszcze ośmiu skoczków. Siedmiu z nich było w niej także w ubiegłym sezonie: Kamil Stoch, Łukasz Rutkowski, Maciej Kot, Stefan Hula, Krzysztof Miętus, Rafał Śliż i Marcin Bachleda. Ósmym zawodnikiem (który zastąpił słabiej spisującego się ostatnio Piotra Żyłę) jest 20- letni Dawid Kubacki, który do tej pory był członkiem kadry młodzieżowej.

 

Reprezentacja młodzieżowa będzie szkolona przez Adama Celeja i jego asystenta Wojciecha Topora. Kadrę młodzieżową opuściło trzech skoczków: wspomniany wyżej Dawid Kubacki, Jędrzej Ścisłowicz i Kamil Skrobot. W tym sezonie będzie w niej więcej – bo ośmiu (w zeszłym roku siedmiu) zawodników. Do czterech skoczków już zadomowionych w kadrze: Jakuba Kota, Grzegorza Miętusa, Klemensa Murańki i Andrzeja Zapotocznego dołączyło czterech nowych. Są to: Jan Ziobro, Aleksander Zniszczoł, Bartłomiej Kłusek i Tomasz Byrt.

 

Biegi narciarskie

 

Podobnie jak Adam Małysz, także Justyna Kowalczyk będzie mogła trenować w kolejnym sezonie we własnym zespole. Team Justyna poprowadzą trener Aleksander Wieretielny i jego asystent Rafał Węgrzyn.

 

W kadrze A znaleźli się biegacze i pozostałe biegaczki. Kadrę męską stanowią: Maciej Kreczmer, Mariusz Michałek, Krzysztof Stec, Maciej Staręga i Sebastian Gazurek. Wśród kadrowiczek są: Sylwia Jaśkowiec, Paulina Maciuszek, Martyna Galewicz, Ewelina Marcisz i Agnieszka Szymańczak.

Trenerem głównym będzie nadal Wiesław Cempa. Asystować mu będą Józef Michałek i Jan Klimko (który dotychczas był trenerem kadry młodzieżowej).

 

W skład kadry młodzieżowej wchodzi siedmiu biegaczy: Mateusz Ligocki, Marcin Rzeszótko, Andrzej Nędza-Kubiniec, Tomasz Kaczmarczyk, Paweł Klisz, Michał Wróblewski i Jan Antolec i pięć biegaczek: Anna Słowiok, Magdalena Kozielska, Justyna Mordarska, Patrycja Wąchała i Karolina Gazurek. Ich trenerem będą Urszula Migdał i debiutujący w tej roli w kadrze Janusz Krężelok, który właśnie zakończył karierę biegacza.

 

 Kombinacja norweska

 

W nowym sezonie kadra narodowa kombinatorów norweskich będzie się składać z ośmiu zawodników. Będzie to jedna z najmłodszych kadr na świecie, bo aż sześciu z nich nie ma jeszcze skończonego 20. roku życia (a średnia wieku wynosi około 20 lat). Ze składu wypadli Marcin Mąka (zdecydował, że trenuje poza kadrą) i Artur Broda.

 

Najstarszym zawodnikiem w kadrze będzie Tomasz Pochwała. Drugim zawodnikiem urodzonym przed 1990 rokiem jest Andrzej Zarycki. Pozostali to wciąż nastolatkowie: Paweł Słowiok, Adam Cieślar, Andrzej Gąsienica (wszyscy byli już w kadrze w ostatnim sezonie) oraz nowi w kadrze: Stanisław Biela, Michał Pyclik i Szczepan Kupczak. Na stanowisku trenera pozostał Jakub Michalczuk. Jego asystentami są: Zbigniew Kaczmarczyk i Piotr Śliwka, a trenerem współpracującym jest Jan Szturc.


Narciarstwo alpejskie

 

Kadrę alpejek poprowadzi Livio Magoni wraz z asystentem Janem Bisagą i trenerami współpracującymi: Piotrem Wądołowskim i Jerzym Witowskim. W składzie znajdują się cztery panie: Katarzyna Karasińska, Aleksandra Kluś, Karolina Chrapek i Agnieszka Gąsienica-Daniel.

 

Męska kadra składa się z pary alpejczyków: Macieja Bydlińskiego i Michała Kłusaka. Trener kadry nie został jeszcze wybrany, na razie wiadomo tylko, że będzie to Słowak. Trenerem współpracującym będzie Robert Zubek.

 

Skicross

 

Trzyosobowa kadra skicrossu składać się będzie w nowym sezonie z tych samych zawodników, co w ubiegłym: Karoliny Riemen, Wojciecha Zagórskiego i Marcina Orłowskiego. Trenerem pozostaje Mateusz Herda, a jego asystentem jest Przemysław Buczyński.

 

W załączniku znajdują się pełne składy kadr wraz z kadrą szkoleniową.

Źródło: Alicja Kosman/PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.