Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Listopad 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Konferencja dla UKS-ów w Szczyrku - 2011

Szukaj w serwisie

PZN  »  Strefa PZN  »  Aktualności

Aktualności

Zakopane przegrywa po raz trzeci

03-06-2010
Przed chwilą w tureckiej Antalyi zapadła decyzja - Zakopane nie będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w 2015 roku. Walkę o prawa organizacji tej imprezy otrzymało szwedzkie Falun.

Trzy razy z rzędu Zakopane starało się o prawa do organizacji najważniejszej - po igrzyskach olimpijskich - imprezy w narciarstwie klasycznym.  Niestety,  znowu przegraliśmy.

Do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było aż trzech rund. Po pierwszej odpadł niemiecki Oberstdorf (1 głos). Najwięcej uzyskało Falun - 6 i Lahti - 5. Zakopane otrzymało tylko trzy głosy. W drugiej rundzie nie udało nam się zdobyć ani jednego nowego głosu członków Rady i z trzema głosami odpadliśmy na tym etapie. Do ostatecznej rozgrywki awansowały Lahti (5) i Falun (7). Trzecie głosowanie było zatem wewnętrzną rozgrywką Skandynawów. Ostatecznie wygrali Szwedzi - zaledwie jednym głosem.

Zdecydowano także, że Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich w 2014 roku odbędą się w Harrachovie. Czechy jako jedyne zgłosiły kandydaturę do organizowania tej imprezy.

Mistrzostwa Świata w narciarstwie alpejskim w 2015r. odbędą się w Beaver Creek/Vail w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie wygrali już w pierwszej rundzie, uzyskując 8 głosów. Cortina d'Ampezzo (Włochy) otrzymała 4, a St. Moritz (Szwajcaria) tylko 3 głosy.

Mistrzostwa Świata w narciarstwie dowolnym i snowboardzie odbędą się po raz pierwszy w historii - w Kreischberg/Murau w Austrii w 2015 roku. Austriacy byli jednymi kandydatami.

Źródło: Alicja Kosman/PZN
Najnowsze aktualności:

Komentarze użytkowników:
Autor:~Fanka   Data: 2010-06-04 18:26:01

Wszystko by było dobrze gdyby Panowie ze Związku potrafili na rok przed ogłoszeniem wyników wypromowac swój kraj i kiasto ale pod stołem bo tak to się dziś załatwia.Oficjalnie czekając do ostatniego dnia to można co najwyżej głos stracić tak jak w przypadku Adama.Biedak ochrypł i nic nie wskurał.Na prawdę nie wiecie jak to się załatwia ? Nieoficjalnie przy dobrym górallskim obiedzie obficie zakrapianym czyms mocnym i to nie jesden raz ale dziesiatki razy z każdym z osobna z tego FIS u aby sobie zakodowali w głowach na kogo mają głosować. Wygrywa ten, który więcej postawi i da ale na grubo przed oficjalnym głosowaniem.Inaczej można sobie pogwizdać.I startowac po raz czwarty, który też zakończy się fiaskiem. Szkoda, bo sądziłam, że jednak zobaczę jeszcze Adama na MŚ we własnym kraju.

Autor:~krwisty   Data: 2010-06-03 21:05:29

Jeszcze jedno, najlepiej głosować pod stolikiem i za kulisami, zamiast jawnie o czym mówił Adam...

Autor:~krwisty   Data: 2010-06-03 21:04:10

Wniosków jako kraj nie wyciągniemy, bo u nas inwestycje do samego końca są odkładane (biurokracja). To, że mieliśmy mało do zaoferowania nie dziwi, gdyż nawet kuleją drogi dojazdowe, o trasach biegowych i stadionie biegowym nie wspomnę. Może byśmy zdążyli z budową, a może nie? Wystarczy popatrzeć na to, co może wg. czarnych scenariuszy być z piłkarskim Euro u nas. Fakt prezes przesadził z optymizmem, lecz ten typ tak ma he he Atmosfera w Zako vs układy dziadków przyznających mistrzostwa, to atmosfera przegrywa z kretesem, gdyż nie jest dla nich ważna. Nas powinien tylko własny czubek nosa interesować, bo inny kraj nami nie zawróci sobie głowy tylko własnym czubkiem kichawy i taka jest prawda, że każdy ciągnie linę w swoją stronę. Jak sami nie zadbamy o własną "rzyć", to oleją nas wszędzie i zawsze. Tylko, by o tą "rzyć" dbać musi ona być duża i obfita, a w Zako jest cienka jak "rzyć" węża. Serce mi mówiło: MY,MY,MY a rozum

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.