Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Październik 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

XVII Kursokonferencja PZN w Szczyrku

Szukaj w serwisie

PZN  »  Strefa PZN  »  Aktualności

Aktualności

Skład reprezentacji na Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23 w Lahti

14-01-2019
W dniach 20-27 stycznia 2019 roku w fińskim Lahti rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23 w narciarstwie klasycznym. Reprezentacja Polskiego Związku Narciarskiego na juniorski czempionat będzie liczyła łącznie 54 osoby. W Lahti reprezentować nas będzie 11 zawodniczek oraz 16 zawodników, którym towarzyszyć będzie 27-osobowy sztab szkoleniowy.

 

Pięciu skoczków narciarskich, cztery skoczkinie narciarskie, czterech kombinatorów norweskich, siedmiu biegaczy narciarskich oraz siedem biegaczek narciarskich uda się do Lahti, które będzie gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Świata Juniorów i U-23 w narciarstwie klasycznym. Należy dodać, że w Lahti Joanna Kil wystartuje również w zawodach kombinacji norweskiej kobiet.

 

Juniorski czempionat zainaugurują przedstawiciele biegów narciarskich. W niedzielę, 20 stycznia 2019 roku zaplanowane są sprinty techniką klasyczną w kategorii U-20. Natomiast zmagania młodych narciarzy w Finlandii zakończą zawody indywidualne kombinatorów norweskich oraz konkurs drużyn mieszanych w skokach narciarskich, które odbędą się 27 stycznia.

 

SKOKI NARCIARSKIE MĘŻCZYZN

Zawodnicy:

  1. Paweł Wąsek – WSS Wisła
  2. Tomasz Pilch – WSS Wisła
  3. Kacper Juroszek – WSS Wisła
  4. Mateusz Gruszka – AZS Zakopane
  5. Adam Niżnik – TS Wisła Zakopane

Sztab szkoleniowy

  1. Adam Małysz – Kierownik Ekipy na MŚJ w Lahti, Dyrektor Koordynator ds. Skoków i KN w PZN
  2. Wojciech Topór – Trener Główny
  3. Grzegorz Miętus – Asystent Trenera Głównego
  4. Piotr Fijas – Asystent Trenera Głównego
  5. Andrzej Zapotoczny – Serwismen
  6. Aleksander Winiarski – Lekarz
  7. Jerzy Kochaj – Fizjoterapeuta

 

SKOKI NARCIARSKIE KOBIET

Zawodniczki:

  1. Kinga Rajda – SSR LZS Sokół Szczyrk
  2. Anna Twardosz – PKS Olimpijczyk Gilowice
  3. Kamila Karpiel – AZS Zakopane
  4. Joanna Kil – AZS Zakopane*

*Joanna Kil wystartuje również w kombinacji norweskiej

Sztab szkoleniowy:

  1. Marcin Bachleda – Trener Główny
  2. Sławomir Hankus – Asystent Trenera Głównego

 

KOMBINACJA NORWESKA MĘŻCZYZN

Zawodnicy:

  1. Piotr Kudzia – LKS Klimczok Bystra
  2. Andrzej Szczechowicz – TS Wisła Zakopane
  3. Mateusz Jarosz – TS Wisła Zakopane
  4. Dawid Jarząbek – TS Wisła Zakopane

Sztab szkoleniowy

  1. Tomasz Pochwała – Trener
  2. Tomisław Tajner – Trener
  3. Wiktor Kubiński – Serwismen

 

BIEGI NARCIARSKIE KOBIET

Zawodniczki:

  1. Izabela Marcisz – Stowarzyszenie Sportowe Prządki Ski
  2. Monika Skinder – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
  3. Weronika Kaleta – LKS Markam Wiśniowa-Osieczany
  4. Eliza Rucka – MKS Istebna
  5. Magdalena Kobielusz – SSR LZS Sokół Szczyrk
  6. Agata Warło – NKS Trójwieś Beskidzka (U-23)
  7. Klaudia Kołodziej – LKS Witów Ski Mszana Górna (U-23)

Sztab szkoleniowy:

  1. Aleksander Wierietielny – Trener Główny
  2. Justyna Kowalczyk – Asystent Trenera Głównego
  3. Rafał Węgrzyn – Asystent Trenera Głównego
  4. Mateusz Chowaniak – Serwismen
  5. Peep Koidu – Serwismen
  6. Sven Rakoszek – Fizjoterapeuta
  7. Oleksij Pysarenko – Terapeuta

 

BIEGI NARCIARSKIE MĘŻCZYZN

Zawodnicy:

  1. Dominik Bury – MKS Istebna (U-23)
  2. Mateusz Haratyk – NKS Trójwieś Beskidzka (U-23)
  3. Kacper Antolec – KS AZS AWF Katowice (U-23)
  4. Dawid Damian – KS Jedność Nowy Sącz
  5. Michał Boreczek – MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
  6. Wiktor Czaja – KS Jedność Nowy Sącz
  7. Sebastian Bryja – UKS Regle Kościelisko

Sztab szkoleniowy:

  1. Janusz Krężelok – Trener Główny Kadry Narodowej Młodzieżowej
  2. Anna Staręga – Asystent Trenera Głównego Kadry Narodowej Młodzieżowej
  3. Dawid Bril – Serwismen
  4. Mariusz Hluchnik – Asystent Trenera Głównego Kadry Narodowej A
  5. Andrzej Michałek – Asystent Trenera Głównego Kadry Narodowej A
  6. Bartłomiej Rucki – Serwismen
  7. Paweł Fundanicz – Serwismen
  8. Narek Jesajan – Fizjoterapeuta

 

 

Program zawodów

Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23 Lahti 2019

20-27.01.2019

 

20.01.2019, niedziela

- 11:00 – kwalifikacje sprint C, U-20

- 13:00 – finał

 

21.01.2019, poniedziałek

- 11:00 – kwalifikacje sprint C, U-23

- 13:00 – finały  

 

22.01.2019, wtorek

- 11:00 – bieg kobiet na 5 km F, U-20

- 13:00 – bieg mężczyzn na 10 km F, U-20

 

23.01.2019, środa

- 08:30 – bieg kobiet na 10 km F, U-23

- 09:00 – seria próbna, kombinacja norweska kobiet

- 10:00 – seria skoków, kombinacja norweska kobiet

- 11:00 – bieg mężczyzn na 15 km F, U-23

- 12:00 – seria próbna, kombinacja norweska mężczyzn

- 13:00 – seria skoków, kombinacja norweska mężczyzn

- 14:30 – bieg na 5 km, kombinacja norweska kobiet

- 15:30 – bieg na 5 km, kombinacja norweska mężczyzn

 

24.01.2019, czwartek

- 09:00 – bieg kobiet na 15 km C, mass start U-20

- 11:30 – bieg mężczyzn na 30 km C, mass start U-20

- 13:00 – seria próbna, skoki narciarskie kobiet

- 14:00 – konkurs skoków narciarskich kobiet

- 16:30 – seria próbna, skoki narciarskie mężczyzn

- 17:30 – konkurs skoków narciarskich mężczyzn

 

25.01.2019, piątek

- 09:00 – bieg kobiet na 15 km C, mass start U-23

- 09:00 – seria próbna, konkurs drużynowy kombinacji norweskiej

- 10:00 – seria skoków do konkursu drużynowego kombinacji norweskiej

- 11:30 – bieg mężczyzn na 30 km C, mass start U-23

- 15:30 – bieg do kombinacji norweskiej 4 x 5 km

 

26.01.2019, sobota

- 09:30 – sztafeta kobiet 4 x 3,3 km, U-20

- 11:15 – sztafeta mężczyzn 4 x 5 km, U-20

- 13:00 – seria próbna, skoki narciarskie kobiet

- 14:00 – konkurs drużynowy kobiet

- 16:30 – seria próbna, skoki narciarskie mężczyzn

- 17:30 – konkurs drużynowy mężczyzn

 

27.01.2019, niedziela

- 08:00 – seria próbna, kombinacja norweska mężczyzn

- 09:00 – seria skoków, kombinacja norweska mężczyzn

- 11:30 – bieg na 10 km, kombinacja norweska mężczyzn

- 13:00 – seria próbna

- 14:00 – konkurs drużyn mieszanych

Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.