Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Forum Nordicum w Szklarskiej Porębie 2015

Szukaj w serwisie

PZN  »  Strefa PZN  »  Aktualności

Aktualności

Wszystkie fot. Biuro Prasowe UMWM Wszystkie fot. Biuro Prasowe UMWM

Apoloniusz Tajner nagrodzony na Wielkiej Gali z okazji Święta Małopolski

17-06-2019
W Lusławicach niedaleko Tarnowa odbyła się uroczysta Gala z okazji Święta Małopolski. W czasie uroczystości Marszałek Witold Kozłowski oraz Iwona Gibas, wiceprzewodnicząca sejmiku wręczyli odznaczenia dla osób szczególnie zasłużonych dla województwa, w tym m.in. Apoloniuszowi Tajnerowi i Janowi Polkowskiemu. Galę zakończył koncert znanej piosenkarki Edyty Geppert. Święto Małopolski od dekady znajduje się w kalendarzu najważniejszych regionalnych wydarzeń. Każdy z nas uświadamia sobie wtedy, że jest częścią wspólnoty mieszkańców naszego regionu - podkreślał marszałek Witold Kozłowski.

Uroczystość zorganizowano z okazji Święta Małopolski w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Medal Honorowy za Zasługi dla Województwa Małopolskiego jest najwyższym odznaczeniem wojewódzkim, przyznawanym od 2011 roku, mającym na celu uhonorowanie osób, organizacji i instytucji, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju województwa małopolskiego na różnych płaszczyznach działalności, m.in. politycznej, gospodarczej, społecznej, kulturalnej i sportowej.

Złotym Medalem odznaczeni zostali śp. ks. Biskup Tadeusz Pieronek i Apoloniusz Tajner.

Ks. biskup Pieronek został odznaczony za zainicjowanie fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, pełną poświęcenia pracę naukową i dydaktyczną, zaangażowanie w kontynuację dzieła Jana Pawła II, upowszechnianie chrześcijańskich podstaw Zjednoczonej Europy oraz otwartego dialogu wszystkich jej mieszkańców, a także łączenie tradycyjnych wartości chrześcijańskich z nowoczesną postawą patriotyczną. Medal odebrał Mieczysław Pieronek, brat laureata.

Apoloniusz Tajner otrzymał medal za nieoceniony wkład w historię i rozwój polskiego sportu,
sukcesy własne oraz podopiecznych w kraju i na arenie międzynarodowej, integrowanie wokół idei sportu wielu pokoleń Małopolan, a w szczególności promocję skoków narciarskich, które stały się polskim sportem narodowym.
Źródło: Biuro Prasowe UMWM
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.