Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Marzec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Podpisanie porozumienia PZN-SITN-Policja

Szukaj w serwisie

PZN  »  Strefa PZN  »  Aktualności

Aktualności

Projekt skoczni w Iwoniczu (po lewej K-90, która na razie nie powstanie, po prawej mniejsze skocznie) Projekt skoczni w Iwoniczu (po...

W Iwoniczu-Zdrój świętowano 85-lecie IKN "Górnik"

15-11-2010
IKN „Górnik” – jeden z najstarszych polskich klubów narciarskich obchodził 29 października jubileusz 85-lecia. Podczas uroczystej gali można było dowiedzieć się nie tylko o historii klubu z Iwonicza-Zdroju, ale także poznać plany budowy skoczni dziecięcych w tym mieście.

IKN „Górnik: Iwonicz-Zdrój jest jednym z trzech najstarszych polskich klubów narciarskich (obok 103-letniego SN PTT – 1907 Zakopane i 75-letniego SSR Sokół Szczyrk).

Uroczyste obchody 85-lecia klubu zgromadziły działaczy i sympatyków iwonickiego klubu. Imprezę uświetnili także m.in. prezes PZN Apoloniusz Tajner i wicemarszałek województwa podkarpackiego Bogdan Rzońca.

Nie zabrakło okazji do wspomnień działaczy, trenerów i zawodników IKN „Górnik”. Jednym z trenerów był tutaj Tadeusz Zygmunt, były kombinator norweski. Jego syn, olimpijczyk Paweł Zygmunt, obecnie łyżwiarz szybki, właśnie tutaj stawiał pierwsze kroki w sporcie – właśnie jako kombinator. Na gali był także obecny Józef Rygiel, były skoczek narciarski. Z żalem opowiadał: „ciągnie mnie na skocznię, ale jak tam dochodzę, to ogarnia mnie przerażenie.” Iwonickie skocznie bowiem to melodia przeszłości (co ma się na szczęście zmienić).

W Iwoniczu-Zdrój znajdowały się trzy skocznie: K-20, K-40 i K-60. Rekordzistą największego obiektu był sam Jens Weissflog, który w młodości uzyskał tutaj aż 72,5 metra. Z czasem skocznie podupadły i zostały zamknięte.

Podczas nieoficjalnego Forum Miast Górskich powstała koncepcja odbudowy iwonickich obiektów. Na gali 85-lecia padły już konkretne obietnice. Dwie mniejsze skocznie w Iwoniczu mają zostać odbudowane w najbliższych latach.

– To piękne, zaciszne miejsce. Usytuowanie tych obiektów sportowych jest kapitalne. Wszystko jest prawie gotowe i mam nadzieję, że nie będzie trzeba długo czekać. Dwie małe skocznie z igelitem, to nie jest kosztowna inwestycja. Możliwe, że powstanie także mniejsza skocznia K-10. Natomiast na skocznię 90-metrową przyjdzie czas, gdy dorośnie do niej grupa zawodników. W tym roku są wybory samorządowe, więc pewnie wszelkie prace związane z projektem i budową skoczni powinny ruszyć w przyszłym roku. Myślę, że w 2012 roku skocznie powinny już być gotowe – powiedział prezes PZN Apoloniusz Tajner.

Bogdan Rzońca, wicemarszałek województwa podkarpackiego, zapewnił, że województwo pomoże w budowie skoczni. - Inwestycja jest już realizowana, powstał amfiteatr przy pomocy środków unijnych we współpracy z Urzędem Marszałkowskim. Chciałbym zadeklarować dalszą pomoc. Sądzę, że ktokolwiek będzie rządził województwem podkarpackim, na pewno nie pominie tej inwestycji w swoich planach.

Film z obchodów 85-lecia klubu można zobaczyć >> TUTAJ <<
Źródło: Alicja Kosman/PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.