24 MAJA 2021

Biegacze rozpoczęli przygotowania do sezonu

Biegacze narciarscy mają za sobą pierwsze zgrupowanie w okresie przygotowawczym. Podopieczni Jana Antolca z Kadry Narodowej Młodzieżowej od 13 do 20 maja 2021 roku przebywali na obozie w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. Nasi juniorzy trenowali wspólnie z reprezentantami Kadry Narodowej Mężczyzn, którzy również w Wałczu rozpoczęli przygotowania do sezonu olimpijskiego pod okiem trenera Lukasa Bauera.

W zgrupowaniu w Wałczu uczestniczyli wszyscy powołani do Kadry Narodowej zawodnicy oraz zawodniczki. Pogoda dopisała, dzięki czemu w trakcie ośmiodniowego obozu nasi reprezentanci mogli zrealizować zaplanowany wcześniej program treningowy. W Wałczu odbyły się testy sprawnościowe całej grupy oraz miało miejsce pierwsze w sezonie wejście na nartorolki. Podopieczni Jana Antolca realizowali w Wałczu trening wszechstronny. Nasi juniorzy skupiali się na ćwiczeniach zwinnościowych, szybkościowych oraz silne nóg i rąk.

Podczas obozu odbyły się również biegi na orientację, treningi na kajakach oraz ćwiczenia na basenie jako jednostka treningowa oraz regeneracyjna.

W środę, 26 maja 2021 reprezentanci Kadry Narodowej Młodzieżowej udadzą się na badania oraz szczepienie do Warszawy.

Źródło: Anna Karczewska / PZN