17 LISTOPADA 2023

Dobra wiadomość dla miłośników biegów narciarskich! Ruszyły zapisy na Mistrzostwa Polski Amatorów PZN w Jakuszycach

Dobra wiadomość dla miłośników biegów narciarskich! 27 stycznia 2024 roku, na Polanie Jakuszyckiej rozpocznie się zacięta weekendowa rywalizacja, która wyłoni Mistrzów Polski Amatorów PZN w biegach narciarskich. Zapisy na zawody wystartowały 17 listopada i będą trwały do 25 stycznia. Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminie (w załączniku), a link do zapisów znajduje się poniżej. Widzimy się w Jakuszycach! 

Leśna Dwunastka to bieg narciarski, który zastąpi rozgrywany przez kilka lat Bieg dla Kobiet i Mężczyzn, wcześniej organizowany tylko dla Pań. Jego kolejne wcielenie jest równocześnie Mistrzostwami Polski dla Amatorów Polskiego Związku Narciarskiego, a właściwie ich najdłuższą częścią, gdyż do klasyfikacji MPA PZN wejdą także wyniki Prologu na 1300 metrów i Biegu na 16 km (obu techniką dowolną). Zgłoszenia należy dokonywać poprzez ten link: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=8784

Leśna Dwunastka odbędzie się w niedzielę, 28 stycznia 2024, a Prolog i Bieg na 16 km FT w sobotę, 27 stycznia. By zostać sklasyfikowanym w MPA PZN, nie trzeba nic dodatkowo płacić. Przede wszystkim trzeba to zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym, a potem pobiec na trzech dystansach, które składają się na MPA PZN. Można oczywiście wystartować tylko w Leśnej 12 albo tylko w biegu na 16 km FT lub/i w prologu. Wszystko w ramach jednej opłaty.

Warto dodać, że uczestnikiem Mistrzostw Polski Amatorów PZN w biegach narciarskich może być każda osoba, która osiągnie pełnoletność w 2024 roku i nie jest zawodnikiem z aktywną licencją PZN i/lub Polskiego Związku Biathlonu lub ważnośćtej licencji wygasła 30.06.2022 r.
 

Źródło: PZN