24 MARCA 2022

EYOF Vuokatti 2022: Łukasz Gazurek w najlepszej "10" sprintu

Bardzo dobry start w sprincie techniką dowoloną podczas XV Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy zanotował Łukasz Gazurek, który zamledował się w najlepszej "10" zawodów. Podopiecznemu Jana Antolca zabrakło naprawde niewiele, aby awansować do sprinterskiego finału i ostatecznie na siódmym miejscu ukończył czwartkowe zmagania w Vuokatti. Złoty medal wywalczył reprezentant Łotwy Lauris Kaparkalejs. Tytuł wicemistrzowski zdobył Fin Ike Melnits, a brązowym medalistą został Szwedz Ludvig Berg.

W sprincie kobiet mistrzynią została Szwedka Tove Ericsson. Srebro zdobyła jej rodaczka Elin Naeslund, a na najniższym stopniu podium stanęła Włoszka Iris Pinter.

Czworo naszych reprezentantów zameldowało się w ćwierćfinale sprintu techniką dowolną w Vuokatti. W kwalifikacjach najlepiej z biało-czerwonych spisał się Łukasz Gazurek, który zajął 11. miejsce. 25. rezultat uzyskała Daria Szkurat, 26. był Piotr Jarecki, a z 29. pozycji awansowała Zuzanna Fujak.

Poza finałową "30" znaleźli się: 37. Kinga Mareczek, 40. Adrian Kiełbasa, 41. Oliwia Buśko i 68. Emil Koper.

Na ćwierćfinale rywalizację zakończyli: Szkurat, Fujak i Jarecki. Daria Szkurat i Zuzanna Fujak były czwarte w swoich ćwierćfinałach i zajęły odpowiednio 19. i 20. pozycję, a Piotr Jarecki jako piąty przekroczył linię mety i uplasował się na 25. miejscu.