W miniony weekend biegacze narciarscy zainaugurowali w Jeleniej Górze sezon letni. 5 i 6 września 2020 roku rozegrane zostały pierwsze tego lata zawody z cyklu Marwe Cup, czyli Pucharu Polski w biegach na nartorolkach. Rywalizację w pierwszej edycji Marwe Cup zdominowali reprezentancji klubu Ski Klub Jablonec nad Nisou, którzy ośmiokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium.
Wyniki sobotnich zawodów
Senior
- Jakub Sikora - Ski Klub Jablonec nad Nisou
- Bogusław Gracz - LKS Witów Ski Mszana Górna
- Bartłomiej Rucki - NKS Trójwieś Beskidzka
Seniorka
- Barbora Antosova - Ski Klub Jablonec nad Nisou
- Kamila Boczkowska - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
- Anna Bielecka - UKS Rawa Siedlce
Junior
- Matous Matousek - Ski Klub Jablonec nad Nisou
- Wojciech Wojtyła - MKS Istebna
- Maciej Krajcer - UKS Rawa Siedlce
Juniorka
- Aleksandra Ciepiela - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
- Aneta Breckova - Ski Klub Jablonec nad Nisou
- Natalia Kowalczuk - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
Junior Młodszy
- Jiri Tuz - Ski Klub Jablonec nad Nisou
- Daved Pesta - Ski Klub Jablonec nad Nisou
- Jakub Kowalski - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Górza
Juniorka Młodsza
- Emilia Dobija - LKS Klimczok Bystra
- Weronika Jarecka - LKS Klimczok Bystra
- Aleksandra Kołodziej - LKS Witów Ski Mszana Górna
Młodzik
- Szymon Bełz - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
- Bartosz Kita - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
- Przemysław Legierski - NKS Trójwieś Beskidzka
Młodziczka
- Martyna Michałek - MKS Istebna
- Laura Wantulok - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
- Dominika Krajcer - UKS Rawa Siedlce
Wyniki niedzielnych zawodów
Senior
- Jakub Sikora - Ski Klub Jablonec nad Nisou
- Bartłomiej Rucki - NKS Trójwieś Beskidzka
- Adrian Cheba - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
Seniorka
- Barbora Antosova - Ski Klub Jablonec nad Nisou
- Kamila Boczkowska - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
- Anna Bielecka - UKS Rawa Siedlce
Junior
- Maciej Krajcer - UKS Rawa Siedlce
- Michał Gumieniak - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
- Wojciech Wojtyła - MKS Istebna
Juniorka
- Aneta Breckova - Ski Klub Jablonec nad Nisou
- Eliska Hujerova - Ski Klub Jablonec nad Nisou
- Ewa Gazur - NKS Trójwieś Beskidzka
Junior Młodszy
- Jiri Tuz - Ski Klub Jablonec nad Nisou
- Jakub Kowalski - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Górza
- Emil Koper - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
Juniorka Młodsza
- Kinga Mareczek - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Górza
- Aleksandra Kołodziej - LKS Witów Ski Mszana Górna
- Weronika Jarecka - LKS Klimczok Bystra
Młodzik
- Szymon Bełz - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
- Bartosz Kita - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
- Maciej Dubas - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
Młodziczka
- Martyna Michałek - MKS Istebna
- Laura Wantulok - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
- Karolina Kuć - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski