16 STYCZNIA 2022

Łukasz Gazurek najlepszym z Polaków w Reit im Winkl

Drugiego dnia rywalizacji w zawodach juniorskich FIS w Reit im Winkl biegacze narciarscy rywalizowali na dystansach techniką dowolną. W niemieckim Reit im Winkl najlepszym z Polaków okazał się Łukasz Gazurek, który wywalczył 16 miejsce. W rywalizacji juniorskiej kobiet na wszystkich stopniach podium znalazły się reprezentantki Niemiec. Triumfowała Lisa Zinecker, na drugim miejscu uplasowała się Jasmin Richter, a na trzecim Lara Dellit. Wśród mężczyzn także triumfowali Niemcy, na najwyższym stopniu podium stanął Elias Keck, drugie miejsce zajął Marius Kastnet, a trzecie Robin Fischer.

Miejsca w czołowej "30" wywalczyli także: 17. Robert Bugara, 20. Weronika Jarecka, 21. Piotr Jarecki, 22. Piotr Sobiczewski, 23. Sebastian Bryja, 28. Bartosz Cielniak.

Pozostali Polacy zajęli miejsca: 31. Oliwia Buśko, 42. Anna Berezacka, 44. Adrian Kiełbasa, 52. Kinga Mareczek.