12 LUTEGO 2021

MŚJ Vuokatti 2021: Karolina Kaleta w "10" biegu na 5 km F

Kolejny udany start w Mistrzostwach Świata Juniorów w Vuokatti zaliczyła Karolina Kaleta, która wywalczyła miejsce w najlepszej "10" biegu techniką dowolną. Polka była siódma na dystansie 5 km. Mistrzynią juniorskiego czempionatu została Rosjanka Veronika Stepanova, a srebro zdobyła jej rodaczka Evgeniya Krupitskaya. Na najniższym stopniu podium stanęła Norweżka Margrethe Bergane.

Na dystansie 5 km łyżwą walczyły również: 44. Karolina Kukuczka, 47. Daria Szkurat i 60. Hanna Popko.

Po rywalizacji kobiet do startu przystąpili mężczyźni, którzy walczyli na dystansie 10 km techniką dowolną. Najlepiej z naszych reprezentantów spisał się Sebastian Bryja, który zajął 33. miejsce i jak na razie jest to jego najlepszy rezultat na dystasach rozgrywanych podczas juniorskiego czempionatu. Na 49. pozycji rywalizację zakończył Łukasz Gazurek. Robert Bugara był 66., a Bartosz Cielniak 81.

Złotym medalistą został Norweg Martin Kirkeberg Moerk. Tytuł wicemistrzowski zdobył Fin Alexander Stahlberg, a brązowy medal wywalczył Kanadyjczyk Olivier Leveille.

W sobotę odbędą się biegi sztafetowe kobiet i mężczyzn w kategorii U-20 oraz sztafety mieszane w kategorii U-23.

• 09:00 - sztafeta kobiet 4 x 3, 3 km (MŚJ)
  • 10:30 - sztafeta mężczyzn 4 x 5 km (MŚJ)
  • 13:00 - sztafeta mieszana (U-23)