29 LISTOPADA 2023

Puchar Świata w biegach narciarskich przenosi się do Szwecji

Puchar Świata w biegach narciarskich przenosi się do Gällivare w Szwecji. Jak zapowiedział trener Lukáš Bauer, nie będzie rewolucji w składzie. Do Szwecji uda się siedmioro reprezentantów polskiej kadry. Wszyscy mają wystartować w sobotnim biegu na 10 km stylem dowolnym. W niedzielę wystąpi również męska sztafeta.

Biegacze narciarscy już w sobotę 2 grudnia będą mieć kolejną okazję, by powalczyć o punkty Pucharu Świata. Jak zapowiada trener Lukáš Bauer, w sobotę wystartują wszyscy, a więc Monika Skinder, Izabela Marcisz oraz Dominik Bury, Kamil Bury, Maciej Staręga, Robert Bugara i Sebastian Bryja.

Po raz pierwszy w tym sezonie biegacze narciarscy będą mogli powalczyć również w sztafecie. W niedzielę będziemy mogli tam wystawić tylko jedną sztafetę męską. Kto wystartuje, zadecyduję w sobotę po wyściguwyjaśnia trener.

Mamy również krótki meldunek od Dominika Burego, który jako jedyny z Polaków startował w niedzielnym biegu na 20 kilometrów stylem dowolnym w Ruce. Wówczas zajął 53. Miejsce, a w sobotnim biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym był 67.

Za mną ciężki trening. Przygotowujemy się do kolejnego Pucharu Świata, który będzie w Gällivare. Ma być mroźno, trasa jest dość ciężka, ale to nam nie przeszkadza. Trenujemy bardzo ciężko. Jesteśmy zmobilizowani do tego, żeby odkuć się po poprzednim Pucharze Świata. Trzymajcie kciuki – powiedział Dominik Bury.

Sobotni bieg kobiet na 10 km stylem dowolnym rozpocznie się o 9:45. O 12:00 zobaczymy panów, którzy o tej samej porze wystartują w niedzielę w sztafecie 4x7,5 km. Transmisja z zawodów w Eurosporcie oraz na Playerze.

Program zawodów PŚ w Gällivare

02.12.2023 (sobota)

  • 9:45 - bieg na 10 km kobiet stylem dowolnym
  • 12:00 - bieg na 10 km mężczyzn stylem dowolnym

03.12.2023 (niedziela)

  • 9:50 - sztafeta kobiet 4x7,5 km stylem dowolnym
  • 12:00 - sztafeta mężczyzn 4x7,5 km stylem dowolnym

Źródło: Biuro Prasowe PZN