26 LISTOPADA 2022

Puchar Świata w biegach narciarskich w Ruce. Polacy poza top 30

Bieg na 10 kilometrów techniką klasyczną był kolejną konkurencją rozgrywaną w ramach zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w fińskiej Ruce. Po doskonałym starcie w sprincie, tym razem reprezentanci Polski zajęli odległe pozycje.

W piątkowym sprincie mężczyzn rewelacyjnie zaprezentował się Maciej Staręga, który awansował do półfinału i ostatecznie zajął 11. miejsce. W sobotę w biegu na 10 kilometrów Polak stracił do zwycięzcy ponad 2 minuty i ostatecznie zameldował się na mecie na 68. pozycji. Najlepszym z biało-czerwonych był Kamil Bury - pechowiec, który w piątkowym, ćwierćfinałowym biegu sprinterskim zgubił nartę. Bury w rywalizacji na 10 kilometrów zajął 64. miejsce.

Na 10 kilometrów techniką klasyczną rywalizowały także kobiety. Na 40. miejscu swój start zakończyła Izabela Marcisz,  54. była Monika Skinder.