25 MARCA 2022

Rozdano medale Mistrzostw Polski w sztafetach

W piątkowy wieczór na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem biegacze narciarscy walczyli o medale Mistrzostw Polski Seniorów w sztafetach kobiet 4 x 5 km i mężczyzn 4 x 7,5 km. Po raz pierwszy w historii złote medale dla klubu MKS Istebna zdobyła żeńska drużyna w składzie: Karolina Kukuczka, Julia Rucka, Martyna Michałek i Anna Probosz. W sztafecie mężczyzn tytuł mistrzowski obronili reprezentanci klubu KS AZS AWF Katowice: Kamil Bury, Michał Skowron, Michał Boreczek, Kacper Antolec.

>>>Oficjalne wyniki<<

Wicemistrzyniami Polski zostały zawodniczki klubu MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski: Karolina Kuć, Monika Skinder, Kamila Harbuz i Anna Berezecka. Na najniższym stopniu podium stanęły biegaczki z klubu LKS Klimczok Bystra: Weronika Jarecka, Martyna Mańdok, Maria Jakubiec i Emilia Dobija.

Srebrnymi medalistami w sztafecie mężczyzn zostali reprezentanci klubu UKS Regle Kościelisko: Robert Bugara, Paweł Bryja, Sebastian Bryja i Kacper Guńka. Na najniższym stopniu podium stanęli biegacze z Tomaszowa Lubelskiego: Bartosz Cielniak, Szymon Bełz, Bartosz Kita i Wojciech Nieścior. Dla podopiecznych Waldemara Kołcuna jest to pierwszy w historii klubu medal zdobyty przez męską drużynę w seniorskim czempionacie.

W sobotę rozegrane zostaną biegi na dystansach klasykiem. Start zawodów zaplanowano na godzinę 09:00.

Źródło: Anna Karczewska / PZN