27 MARCA 2022

Rozdano ostatnie medale Mistrzostw Polski Seniorów

W niedzielę, 27 marca 2022 roku biegacze narciarscy zakończyli walkę o medale Mistrzostw Polski Seniorów. Ostatniego dnia rywalizacji na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem rozegrane zostały biegi na dystansach techniką dwolną 7,5 km kobiet i 12,5 km męzczyzn ze startu wspólnego. Złote medale wywalczyli Monika Skinder z klubu MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski i Kamil Bury z KS AZS AWF Katowice.

Emocjonująca była rywalizacja o ostatnie w tym sezonie medale Mistrzostw Polski w biegach narciarskich. Walka o zwycięstwo, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn, rozegrana została na finiszu. W biegu kobiet triumfowała Monika Skinder, która po raz trzeci tej zimy stanęła na najwyższym stopniu podium seniorskiego czempionatu. Wicemistrzynią Polski została Karolina Kukuczka z klubu MKS Istebna, dla której marcowe mistrzostwa były najlepszymi w karierze. 21-latka wywalczyła w Zakopanem pierwsze w karierze medale i po tym weekendzie ma na swoim koncie już trzy krążki: złoty w sztafecie oraz dwa srebrne na dystansach. Podium niedzielnego biegu uzupełniła Andżelika Szyszka z MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

Mistrzem Polski w biegu na dystansie 12,5 km został Kamil Bury, który na ostatnich metrach pokonał Macieja Staręgę z klubu UKS Rawa Siedlce. Brązowy medal wywalczył klubowy kolega Burego - Kacper Antolec.

W ramach krajowego czempionatu rozegrane zostały również zawody FIS Slavic Cup, w których kolejność miejsc na podium była identyczna jak w Mistrzostwach Polski. W Zakopanem odbyły się ostatnie tej zimy zawody Slavic Cup, a triumfatorami w klasyfikacji generalnej byli reprezentanci Polski. Wśród kobiet zwyciężyła Karolina Kukuczka przed Moniką Skinder i Izabelą Marcisz. W klasyfikacji generalnej mężczyzn najlepszy był Dominik Bury. Drugie miejsce zajął Maciej Staręga, a trzeci był Mateusz Haratyk.

Źródło: Anna Karczewska / PZN