21 MARCA 2021

Skinder i Bury złoci na dystansach klasykiem

Ostatniego dnia Mistrzostw Polski Seniorów w Zakopanem narciarze rywalizowali o medale na dystansach techniką klasyczną. Mistrzynią Polski w biegu na 15 km została Monika Skinder, która na finiszu pokonała Izabelę Marcisz. W biegu długim mężczyzn na dystansie 30 km bezkonkurencyjny okazał się Dominik Bury.

Biegi długie ze startu wspólnego były ostatnią konkurencją tegorocznych Mistrzostw Polski Seniorów. Na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem złote medale wywalczyli Monika Skinder z klubu MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski oraz Dominik Bury z katowickiego AWF-u. Wicemistrzynią Polski na 15 km klasykiem została Izabela Marcisz ze Stowarzyszenia Sportowego Prządki-Ski, a wśród mężczyzn tytuł wicemistrzowski zdobył Mateusz Haratyk z klubu NKS Trójwieś Beskidzka. Na najniższym stopniu podium wśród kobiet stanęła Karolina Kaleta z LKS Markam Wiśniowa-Osieczany, a wśród mężczyzn Kacper Antolec z KS AZS AWF Katowice.

Źródło: Anna Karczewska / PZN