1 STYCZNIA 2021

TdS w Val Mustair: Maciej Staręga w najlepszej "30" sprintu F

1 stycznia 2021 roku najlepsi na świecie biegacze narciarscy rozpoczęli rywalizację w jubileuszowej 15. edycji Tour de Ski. W noworocznych zawodach kolejne punkty Pucharu Świata wywalczył Maciej Staręga, który sprint techniką dowolną ukończył na 24. miejscu. Sprint kobiet w Val Mustair wygrała Szwedka Linn Svahn, a u mężczyzn triumfował Włoch Federico Pellegrino.

Tegoroczny Tour de Ski rozpoczęło ośmioro naszych reprezentatów. Oprócz Macieja Staręgi w kwalifikacjach sprintu wystartowali: 34. Weronika Kaleta, 42. Kamil Bury, 52. Monika Skinder, 54. Izabela Marcisz, 59. Dominik Bury, 70. Mateusz Haratyk i 71. Kacper Antolec.

2 i 3 stycznia zawody rozgrywane w ramach Tour de Ski również odbędą się w szwajcarskim Val Mustair. W sobotę zawodnicy walczyć będą na dystansach techniką klasyczną, natomiast na niedzielę zaplanowano bieg pościgowy stylem dowolnym.