22 LUTEGO 2022

Reprezentacja na Mistrzostwa Świata Juniorów w Zakopanem

Zakopane będzie gospodarzem 45. Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej, które od 28 lutego do 6 marca 2022 roku odbywać się będą w Polsce. Do składu biało-czerwonych na juniorski czempionat w Zakopanem powołanych zostało łącznie siedmioro reprezentantów kombinacji norweskiej: dwie zawodniczki i pięciu zawodników.

Zakopane po raz drugi w historii będzie gościło najlepszych na świecie juniorów, którzy przyjadą do Polski walczyć o medale Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Do rozdania będzie łącznie dziewięć kompletów medali FIS: pięć w skokach narciarskich i cztery w kombinacji norweskiej.

W całej historii nasi dwuboiści zdobyli łącznie pięć krążków juniorskiego czempionatu: trzy srebrne i dwa brązowe - wszystkie wywalczone w zawodach indywidualnych.

W siedmioosobowej reprezentacji Polski znalazło się aż sześcioro debiutantów: Natalia Słowik, Zuzanna Rapacz, Andrzej Waliczek, Bartłomiej Kuchta, Kacper Jarząbek i Mikołaj Serwatowicz. Z tej grupy w Mistrzostwach Świata Juniorów startował tylko Maciej Gąsienica-Ciaptak, który przed rokiem w Lahti zajął 21. miejsce.

Reprezentacja kombinacji norweskiej na 45. Mistrzostwa Świata Juniorów w Zakopanem