17 PAŹDZIERNIKA 2020

Powrót Maryny Gąsienicy-Daniel do Pucharu Świata

W sobotę w austriackim Soelden najlepsze na świecie narciarki alpejskie zainaugurowały sezon zimowy 2020-2021. Na starcie pierwszych w sezonie zawodów Pucharu Świata stanęła Maryna Gąsienica-Daniel, która po 19. miesiącach przerwy, spowodowanej kontuzją, powróciła do rywalizacji w zawodach najwyższej rangi.

Tradycyjnie podczas inauguracji w Soelden rozegrany został slalom gigant. Rywalizację zdominowały reprezentantki Włoch, które zajęły dwa pierwsze miejsca na podium. Zwyciężyła Marta Bassino, a druga była Federica Brignone. Podium uzupełniła Słowaczka Petra Vlhova.

Maryna Gąsienica-Daniel ma już za sobą pierwszy po długiej przerwie start w zawodach. Naszej zawodniczce niestety nie powiodała się sztuka awansu do drugiej rundy, uzyskując podczas inauguracji w Soelden 45 rezultat pierwszego przejadu.

Źródło: Anna Karczewska / PZN