8 KWIETNIA 2022

Triumf Habdas! Podium Czapskiej w Szczyrbskim Plesie

Piotr Habdas zwyciężył w slalomie w Szczyrbskim Plesie, który w piątek rozegrany został podczas Międzynarodowych Mistrzostw Słowacji. Na drugim stopniu podium stanął reprezentant gospodarzy Martin Hyska, a trzeci był Benjamin Szollos z Izraela. 

Zawody w czołowej "10" ukończyli również: siódmy Bartłomiej Sanetra, ósmy Bartosz Szkoła i dziewiąty Jan Łodziński. Na 21. pozycji uplasował się Wojciech Gałuszka, a dwie lokaty za nim znalazł się Przemysław Białobrzycki. 

Swoich przejazdów nie ukończyli: Igor Szymański, Sebastian Swegat, Paweł Bałaś, Juliusz Mitan, Michał Michalik, Piotr Szeląg, Igor Kaczmarek, Mateusz Szczap, Bruno Łukaszyk, Paweł Pyjas. 

W rywalizacji kobiet na podium stanęła Zuzanna Czapska, która wywalczyła trzecie miejsce w slalomie. Pierwszą i drugą lokatę zajęły reprezentantki gospodarzy. Zwyciężyła Zuzana Jakubcova, a druga była Barbara Kantorova.

W "30" uplasowały się także: Oliwia Wróbel, 13. Daria Krajewska i  22. Hanna Zięba. 32. lokatę zajęła Natalia Złoto, a 34. była Zuzanna Świgut. Swojego przejazdu nie ukończyła Maja Woźniczka.

Oficjalne wyniki:

Źródło: Anna Karczewska / PZN