18 KWIETNIA 2023

Tu trenuje PolSKI Mistrz – możesz i TY! Spotkanie i wspólny trening z mistrzami na Kasprowym Wierchu

25 kwietnia 2023 roku w ośrodku narciarskim PKL Kasprowy Wierch odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, które będzie okazją do spotkania i wspólnego treningu m.in. z najlepszą obecnie polską narciarką alpejską Maryną Gąsienicą-Daniel oraz z medalistami mistrzostw świata w Bakurianii snowboardzistami Aleksandrą Król i Oskarem Kwiatkowskim.

- Nasze wydarzenie jest wyjątkową okazją by nie tylko spotkać utytułowanych zawodników, porozmawiać o emocjach towarzyszących podczas zawodów i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, ale przede wszystkim wziąć udział we wspólnym treningu na trasie slalomu giganta na Kasprowym Wierchu. Zapraszamy wszystkich miłośników sportów zimowych, młodzież z klubów sportowych i kibiców by razem z naszymi najlepszymi zawodnikami zakończyć symbolicznie sezon narciarski, który na Kasprowym potrwa jeszcze do 7 maja - mówi Daniel Pitrus, prezes zarządu PKL.

Spotkanie podzielone będzie na dwie części. O 9:30 w Restauracji Poziom 1959 na Kasprowym Wierchu będzie można porozmawiać z zawodnikami, zrobić sobie wspólne zdjęcie, otrzymać pamiątkowy plakat i widokówkę z autografem i przybić piątkę z zawodnikami. 

O 10:30 rozpocznie się trening naszych najlepszych narciarzy i snowboardzistów. Specjalnie na tę okazję rozstawione zostaną dwa giganty w Dolinie Gąsienicowej by kibice mogli podglądać jazdę zawodników i spróbować swoich sił na trasie. Tego dnia na Kasprowym Wierchu będzie można spotkać narciarzy alpejskich: Marynę Gąsienicę-Daniel, Magdalenę Łuczak, Magdalenę Bańdo i Piotra Habdasa, a także snowboardzistów: Aleksandrę Król, Olimpię Kwiatkowską, Marię Chyc, Oskara Kwiatkowskiego, Michała Nowaczyka oraz Mikołaja Rutkowskiego.

PolSKI Mistrz to Narodowy Program Rozwoju Narciarstwa i Snowboardu Zjazdowego w Polsce, którego inicjatorami są Polski Fundusz Rozwoju (PFR), Polskie Koleje Linowe (PKL) i Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka. Program powstał w 2020 roku i od czterech sezonów realizowany jest przez Polski Związek Narciarski.

- Beneficjentami Programu PolSKI Mistrz są m.in. reprezentanci kadr narodowych PZN, którym zapewniane są coraz lepsze warunki treningowe. Wzmocnienie sztabu szkoleniowego alpejczyków i snowboardzistów zaowocowało najlepszymi w historii rezultatami snowboardzistów na arenie międzynarodowej, a także najlepszymi od wielu lat wynikami polskiej alpejki w Pucharze Świata i w imprezach mistrzowskich, czego świadkami byliśmy w ostatnich sezonach – mówi Adam Małysz, prezes PZN. 

To była kolejna bardzo dobra zima w wykonaniu Maryny Gąsienicy-Daniel, która przez cały sezon dostarczała wielu sportowych emocji kibicom narciarstwa alpejskiego. Polka zanotowała najlepszy w karierze rezultat, kiedy we francuskim Courchevel wywalczyła piąte miejsce w slalomie równoległym podczas mistrzostw świata seniorów. Rywalizację w seniorskim czempionacie w swojej koronnej konkurencji, czyli slalomie gigancie, nasza alpejka ukończyła na 10. pozycji. Minionej zimy Maryna Gąsienica-Daniel pięciokrotnie wjeżdżała do czołowej „10” Pucharu Świata w slalomie gigancie i na koniec sezonu zajęła 13. miejsce w klasyfikacji generalnej w tej konkurencji.

Najlepszy w karierze sezon mają za sobą polscy snowboardziści, którzy osiągnęli historyczne wyniki zarówno w Pucharze Świata, jak i w mistrzostwach świata seniorów. Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski wywalczyli w Bakuriani pierwsze w historii medale dla Polski w snowboardzie alpejskim. Kwiatkowski został mistrzem świata w slalomie gigancie równoległym, a Król zdobyła brąz w tej konkurencji. Oskar Kwiatkowski również jako pierwszy Polak wygrał zawody Pucharu Świata i stanął na podium klasyfikacji końcowej Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym.

Podopieczni Oskara Boma pięciokrotnie tej zimy stawali na podium Pucharu Świata. Aleksandra Król była druga w Carezzie, a w Winterbergu wspólnie z Oskarem Kwiatkowskim zajęła trzecie miejsce. Z kolei Kwiatkowski w tym sezonie po raz pierwszy w karierze wygrał zawody Pucharu Świata. Historyczny wynik osiągnął w szwajcarskim Scuol. Następnie zwycięstwo i trzecie miejsce zanotował w kanadyjskim Blue Mountain. Na koniec sezonu Oskar Kwiatkowski był trzeci w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym, a tuż za podium w „generalce” kobiet w tej konkurencji uplasowała się Aleksandra Król.

Kibice będą mogli spotkać medalistów mistrzostw świata seniorów z Bakuriani oraz innych reprezentantów Polski w narciarstwie alpejskim i snowboardzie podczas wydarzenia „Tu trenuje PolSKI Mistrz – możesz i TY!” w ośrodku narciarskim PKL Kasprowy Wierch, które odbędzie się we wtorek, 25 kwietnia 2023 r. 

Na Kasprowym Wierchu panują wciąż bardzo dobre warunki do jazdy na nartach. Rekomendujemy rezerwację biletów oraz skipassów na Kasprowy Wierch na spotkanie z zawodnikami z wyprzedzeniem poprzez sklep internetowy dostępny na www.sklep.pkl.pl 

Źródło: Informacja prasowa PolSKI Mistrz