17 PAŹDZIERNIKA 2020

Dawid Kubacki mistrzem Polski w skokach narciarskich

W sobotni wieczór, 17 października 2020 roku rozegrany został konkurs indywidualny mężczyzn podczas Letnich Mistrzostwa Polski w Szczyrku. Złotym medalistą krajowego czempionatu został Dawid Kubacki z klubu TS Wisła Zakopane. Wicemistrzostwo Polski wywalczył Andrzej Stękała z zakopiańskiego AZS-u, natomiast brąz zdobył klubowy kolega Kubackiego - Klemens Murańka.

Oficjalne wyniki

- Przy okazji emocji związanych z zawodami, musiałem sobie zatem przypomnieć dobre skakanie. I to się częściowo udało. Jestem zatem zadowolony ze zwycięstwa - powiedział Dawid Kubacki, który po raz piąty w karierze został mistrzem Polski na igelicie. Skoczek TS Wisła Zakopane cieszył się przed wszystkim z tego, że znowu oddawał dobre próby, a z tym różnie w ostatnich tygodniach bywało. - Ostatnie tygodnie nie były dla mnie zbyt dobre, dlatego był dreszczyk emocji - przyznał 30-latek. Kubackiego zmartwiło nieco, że znowu przyszło mu startować na obiekcie, na którym zabrakło kibiców. - Kibice dodają uroku naszej dyscyplinie. Brakuje ich na obiektach. Każdy jednak doskonale wie, jaką mamy sytuację - mówił, licząc na to, że zimą kibice wrócą na trybuny.

- Cieszę się bardzo, że udało mi się stanąć na podium. Przyjmuję to jednak ze spokojem - powiedział Andrzej Stękała, który został wicemistrzem Polski w Szczyrku. 25-latek z AZS Zakopane powrócił na krajowe podium po pięciu latach przerwy. Stękała tylko jeden punkt uległ Dawidowi Kubackiemu. Najważniejsze dla niego było to, że oddał dwa dobre skoki. - Te zawody były dla mnie doskonałym treningiem - przyznał 25-latek, który całkiem dobrze poczynał sobie na zgrupowaniu w Oberstdorfie. Zresztą chwalił go nawet trener Michal Doleżal. - Krok po kroku wszystko idzie w dobrym kierunku. Liczę na to, że uda się występować w Pucharze Świata - mówił Stękała.

Źródło: PZN