12 STYCZNIA 2022

Kadra na Puchar Świata w Zakopanem

Wielka Krokiew będzie areną zmagań kolejnych w tym sezonie zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. W Zakopanem zaprezentuje się 11 biało-czerwonych.

Trener Michał Doleżal powołał do składu 10 swoich podopiecznych: Piotra Żyłę, Pawła Wąska, Aleksandra Zniszczoła, Jakuba Wolnego, Andrzeja Stękałę, Macieja Kota, Tomasza Pilcha, Klemensa Murańkę, Stefana Hulę i Kacpra Juroszka, a także Jana Habdas z Kadry Narodowej Młodzieżowej.

Kamil Stoch po krótkiej przerwie miał powrócić do rywalizacji w Pucharze Świata, jednak uraz kostki uniemożliwił naszemu mistrzowi start w zawodach rozgrywanych na Wielkiej Krokwi. W miejsce Stocha powołany został 18-letni Jan Habdas, który po raz drugi w karierze powalczy w zawodach najwyższej rangi.

W Zakopanem, ze względu na uzyskany pozytywny wynik testu na Covid-19, zabraknie Dawida Kubackiego, który aktualnie przebywa na izolacji. Początkowo pozytywny rezultat otrzymał Paweł Wąsek, jednak nasz zawodnik poddany został powtórnym badaniom. Wykonane dwa testy PCR dały wyniki negatywne i dzięki temu polski skoczek został dopuszczony do startu.