21 LISTOPADA 2021

PŚ w Niżnym Tagile: Punkty Żyły i Stękały

Dwóch reprezentantów Polski wywalczyło punkty w niedzielnych zawodach Pucharu Świata w Niżnym Tagile. 16. miejsce po skokach na odległość 120,5 oraz 122 metry zajął Piotr Żyła, natomiast na 30. pozycji uplasował się Andrzej Stękała, który skoczył 120 oraz 108,5 metra. Pewny triumfów z zawodach odniół Norweg Halvor Egner Granerud (134,5 i 122 m), który o prawie dziewięć punktów pokonał Niemca Karla Geigera (126 i 122,5 metra). Podium uzupełnił Austriak Stefan Kraft (121,5 i 127 m).

Awans do niedzielnego konkursu wywalczyło pięciu z sześćiu reprezentantów Polski. Sztuka awansu nie udała się tylko Stefanowi Huli, który eliminacje zakończył na 54. miejscu (100 m). Pierwsze w sezonie pucharowe punkty zdobyli tego wieczoru Piotr Żyła i Andrzej Stękała, którzy uplasowali się w czołowej "30".

Niestety do serii finałowej drugiego konkursu Pucharu Świata w Niżnym Tagile nie zakwalifikowali się: 33. Kamil Stoch (112 m), 35. Dawid Kubacki (113,5 m) oraz 44. Jakub Wolny (111 m).

Źródło: Anna Karczewska / PZN